Dodana: 8 październik 2019 14:42

Zmodyfikowana: 8 październik 2019 14:42

Polska reprezentacja z sukcesem w łucznictwie konnym

W ostatni weekend odbywała się trzecia, ostatnia edycja Pucharu Europy w łucznictwie konnym w Tatras (Francja). Polska reprezentacja w składzie Anna Sokólska, Jan Pomaski i Leszek Moniakowski była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal w tej edycji, a jednocześnie zajęła 2 miejsce w całej edycji Pucharu Europy w 2019 roku.

Ilustracja do artykułu CY3A7906.jpg

Polska reprezentacja spisała się świetnie i poza głównymi zdobyczami może pochwalić się także licznymi medalami w poszczególnych konkurencjach Pucharu Europy. Składają się na nie: srebrny medal Jana Pomaskiego z klubu AMM Archery w rywalizacji na torze koreańskim, brąz Anny Sokólskiej również z AMM Archery na torze węgierskim oraz na najbardziej widowiskowym torze polskim złoto Leszka Moniakowskiego (Stajnia Grom). Zdobyte medale potwierdzają wysoką pozycję i znakomite umiejętności polskich łuczników konnych.

Jeden z najsilniejszych ośrodków łucznictwa konnego w kraju znajduje się na Podlasiu. Dwoje z reprezentantów Polski, Anna Sokólska oraz Jan Pomaski na stałe trenują w Białymstoku w klubie AMM Archery. Od kilku miesięcy ich bazą stały się gościnne progi Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, gdzie zlokalizowany jest ośrodek jeździecki tego klubu.

To połączenie tradycji i nowoczesności przynosi bardzo dobre efekty sportowe i wyśmienicie promuje nasz region. Już za trzy tygodnie kolejne zawody, tym razem na Ukrainie.             

 

Źródło: AMM Archery

fot. AMM Archery

oprac. bm

facebook