Dodana: 28 sierpień 2019 11:31

Zmodyfikowana: 28 sierpień 2019 11:33

Początek wyprawy Road Trip. Z Polką na pokładzie

Ośmiu podróżujących, wybranych spośród tysięcy kandydatów. Wśród nich jest 19-letnia Polka o imieniu Olga. W czwartek (29.08) rozpoczyna się wycieczka w ramach drugiej edycji projektu Road Trip Project, organizowanego przez Komisję Europejską.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Podczas pięciu tygodni wyprawy uczestnicy będą podróżować mini-vanem i dokumentować najcenniejsze doświadczenia. Zapoznają się z kulturą państw i regionów, spotkają się z ciekawymi osobami, wezmą udział w wolontariatach i miejscowych atrakcjach.

Ośmiu uczestników, dwie grupy

Olga jest studentką, która poszukuje przygody swojego życia. W ramach projektu Road Trip ma nadzieję na wspomnienia, które zapamięta na lata. Jest copywriterką, a poza tym miłośniczką sztuki i entuzjastką nauki.

Pozostali tegoroczni uczestnicy Road Trip Project to:

Dayana, 22-letnia bułgarska aktorka;
Rares, 27-letni fotograf z Rumunii;
Elliott, 19 letni twórca wideo ze Szwecji;
Vanessa, 24-letnia blogerka z RPA;
Selina, 22-letnia reporterka z Niemiec;
Panos, 23-letni prezenter z Cypru;
Wijnand, 26-letni filmowiec z Holandii.

Wspomniana ósemka została podzielona na dwie czteroosobowe grupy – A i B. Grupa A (Rares, Dayana, Elliott i Vanessa) wyruszy w trasę z Wysp Alandzkich aż na Wyspy Kanaryjskie, natomiast grupa B (Selina, Panos, Olga i Winjnand) będzie podróżować od Dublina aż po Nikozję. Lista przystanków i projektów, które będą odwiedzać wszyscy uczestnicy jest długa. Łącznie odwiedzą 17 krajów i ponad 35 regionów. Wśród nich jest również Polska. Tu zawita grupa B z Olgą.

Podróżujący zatrzymają się 10 września w Kudowie-Zdroju. Tam zwiedzą Góry Stołowe, określane potocznie jako „polskie Narnie”. Dzień później grupa wyruszy do Wałbrzycha, gdzie odkryją sekrety miejscowego Zamku Książ. Natomiast 12 września uczestnicy zawitają do Opola – tam przyjrzą się codziennej pracy firmy MovieBird, która unijną dotację wykorzystała na nowatorski w światowej skali wysięgnik do kamer, wykorzystywany w Hollywood. Przeznaczony jest do stabilizowania obrazu podczas kręcenia scen pościgu.

Road Trip w mediach społecznościowych

Przebieg wycieczki będzie można śledzić w serwisie Instagram pod linkiem, na stronie projektu - link, oraz kanale YouTube - link, który co tydzień będzie uzupełniany o różne filmy, w celu upamiętnienia najlepszych momentów na trasach.

facebook