Dodana: 28 październik 2019 15:16

Zmodyfikowana: 28 październik 2019 15:16

Olsztyn po raz trzeci musiał uznać wyższość białostoczan. Juniorzy Lowlanders Białystok w TOP4 w Polsce

W niedzielę (27.10) na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok pokonała w ćwierćfinale Ligi Futbolu Amerykańskiego drużynę Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 36:13 i po raz drugi z rzędu awansowała do TOP4 drużyn w Polsce.

Ilustracja do artykułu lowlanders.jpg

Ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski JLFA udanie zakończyli sezon regularny, wygrywając grupę z kompletem zwycięstw. Dwukrotnie ich wyższość musieli uznać debiutujący w rozgrywkach gracze Warsaw Mets oraz ćwierćfinałowi rywale zza miedzy, drużyna z Olsztyna. Końcowe wyniki z wszystkich 4 grup pozwoliły wyłonić najlepszą „ósemkę” drużyn w kraju, które na podstawie rankingu ułożyły pary ćwierćfinałowe.

Mecz nie zaczął się dobrze dla juniorów Lowlanders i po pierwszej kwarcie prowadzili rywale z Olsztyna. Po zmianie stron opowiedział Noel Graf i na tablicy wyników było 8:7. Goście jeszcze raz zdołali wyjść na prowadzenie zdobywając kolejne przyłożenie i ponownie odpowiedział niezawodny Noel Graf. Do przerwy utrzymał się wynik 14:13 dla Lowlanders i jak się później okazało, punkty zdobywali gospodarze.

- Wynik do przerwy nie był dla nikogo satysfakcjonujący, zarówno dla trenerów jak i zawodników. Jeden punkt w futbolu to bardzo niewiele i już w seniorskich rozgrywkach wielokrotnie się o tym przekonaliśmy. Czasami takie mecze „na styku” są potrzebne, bo dodatkowo buduje to charakter drużyny i wzmacnia odporność na stres. Drużyna z Olsztyna, którą wsparło kilkunastu zawodników z Gdyni pokazała, że z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, co było widać w pierwszej połowie meczu. Domyślam się, że w szatni padło kilka męskich słów i jak widać po wyniku, druga połowa to zdecydowana przewaga naszych chłopców. Przed nami ciężkie dwa tygodnie, ponieważ na półfinał jedziemy do 3-krotnego Mistrza Polski do Bielawy, a następnie czeka nas turniej medalowy. Jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia, ponieważ tylko 2 drużyny w Polsce mogą pochwalić się wysokimi wynikami zarówno w seniorach jak i juniorach. Panthers Wrocław i my 2 lata z rzędu graliśmy w finale Polish Bowl w seniorach, a w juniorach drugi rok z rzędu jesteśmy w TOP4 w Polsce. To tylko pokazuje, że kierunek rozwoju jest dobry. Wiemy, gdzie mamy braki i co można zrobić lepiej, dlatego małymi krokami będziemy starali się realizować nasze marzenia - powiedział Piotr Morko, prezes drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od przyłożenia Janka Sawickiego, dzięki czemu białostoczanie mogli odskoczyć rywalom na 9 oczek. Wynikiem 22:13 rozpoczęła się czwarta kwarta i równie szybko co na początku trzeciej kwarty, tak i w czwartej udało się gospodarzom zakończyć akcję w polu punktowym przeciwnika. Trzecie przyłożenie w meczu zdobył niezawodny Noel Graf i mieliśmy już 30:13. Bardzo dobra gra w obronie zaowocowała przechwytem Dawida Raczko i dzięki temu formacja ataku miała tylko 45 jardów do przejścia. „Kropkę nad i” postawił Graf, zdobywając czwarte przyłożenie i ustalając wynik meczu 36:13.

- Jestem bardzo dumny z progresu, który zrobiła cała drużyna od początku rozgrywek. Pierwsza połowa nie do końca poszła po naszej myśli. Pozwoliliśmy sobie na zbyt dużo błędów, szczególnie w defensywie. W drugiej połowie natomiast pokazaliśmy całą drużyną na co nas naprawdę stać. W obronie nie pozwalaliśmy rywalom zbliżyć się do naszego pola punktowego, czego efektem był brak straconych punktów, a praktycznie każdy atak skutecznie kończyliśmy touchdownem. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz z Bielawą, a wiemy bardzo dobrze, co chłopaki potrafią. Ten fakt napędza nas jeszcze bardziej do wymarzonego celu, którym jest spotkanie z Panthers Wrocław w finale i rewanż za przegrany półfinał z poprzedniego roku. Żeby tak się stało oni też muszą wygrać swój mecz z drużyną ze Szczecina. - powiedział Noel Graf, kapitan drużyny

***

Niedziela, 27.10, 14.30, boczne boisko Stadionu Miejskiego

Lowlanders Białystok - Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 36:13 (0:7, 14:6, 8:0, 14:0)

Punkty zdobywali:
Noel Graf - 28 (4 przyłożenia i 2 podwyższenia), Janek Sawicki - 8 (1 i 1)

Ranking po rundzie zasadniczej:
1. Bielawa Owls
2. Panthers Wrocław
3. Lowlanders Białystok
4. Armada Szczecin
5. Bydgoszcz Archers
6. Olsztyn Lakers
7. Kraków Kings
8. Towers Opole

Wyniki ćwierćfinałów:
Bielawa Owls (1) - Towers Opole (8): 32:8
Panthers Wrocław (2) - Kraków Kings (7): 44:0
Lowlanders Białystok (3) - Olsztyn Lakers (6): 36:13
Armada Szczecin (4) - Bydgoszcz Archers (5): 28:20

Półfinały:
2.11 Bielawa Owls (1) - Lowlanders Białystok (3)
3.11 Panthers Wrocław (2) - Armada Szczecin (4)


Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

 

 


facebook