Dodana: 18 wrzesień 2022 19:46

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2022 15:55

Ogólnopolski Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego rozstrzygnięty

Emocji i rywalizacji na wysokim poziomie – nie zabrakło podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w hali sportowej UwB przy ul Świerkowej w Białymstoku. Zawody trwające od soboty zakończyły się w niedzielne (18.09) popołudnie zwycięstwem Znicz Basket Pruszków. Wszystkim koszykarzom pogratulował marszałek Artur Kosicki. Województwo Podlaskie było partnerem strategicznym rozgrywek.

Marszałek Kosicki z wygraną drużyną

W tym emocjonującym turnieju stoczyły ze sobą sportowy bój cztery kluby: Żubry Chorten Białystok, Sokół Ostrów Mazowiecka, Znicz Basket Pruszków, Start II Lublin.

Marszałek Artur Kosicki wręczając puchar zwycięzcom podkreślił, że zarząd województwa zawsze wspiera bowiem wszelkie działania, aby Podlaskie stało się dobrym miejscem do realizowania sportowej pasji.

- Wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki i dążyli do zwycięstwa. To zostało docenione przez wszystkich kibiców, którzy od początku do końca towarzyszyli i dopingowali swoim drużynom. Samorząd województwa zawsze będzie wspierał sport, aby nasze podlaskie drużyny mogły z powodzeniem rywalizować z najlepszymi i zdobywać kolejne sukcesy – powiedział marszałek.

W Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego drugą lokatę zdobyła drużyna Żubry Chorten Białystok, na trzecim miejscu podium uplasował się Start II Lublin, zaś na czwartym - Sokół Ostrów Mazowiecka. Uroczystego wręczenia nagród wraz z marszałkiem dokonał Jacek Zaniewski, prezes Żubrów Białystok.

Cezary Rutkowski
red.: Paulina Dulewicz
fot.: Krzysztof Duszyński

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook