Dodana: 14 wrzesień 2020 13:47

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2020 13:47

Mistrzowie Polski młodzieżowców i juniorów w badmintonie wyłonieni!

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów, które zakończyły się w niedzielę (13.09) w Białymstoku wyłoniły nowych indywidualnych mistrzów Polski juniorów i młodzieżowców w badmintonie. Organizację Mistrzostw wsparło Województwo Podlaskie, a uczestnikom finałowych rozgrywek kibicował Mariusz Nahajewski, wicedyrektor Gabinetu Marszałka.

Ilustracja do artykułu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów (1).jpg

Nowymi mistrzami Polski juniorów zostali Anastazja Chomicz i Szymon Stokfisz w grach pojedynczych, Maciej Matusz i Wiktor Trecki oraz Anastazja Chomicz i Karolina Szubert w grach podwójnych i Maciej Matusz oraz Dominika Kwasnik w grze mieszanej. Wśród młodzieżowców tytuły mistrzowskie zdobyli Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska w grze mieszanej, Wiktoria Dąbczyńska i Mateusz Danielak w grach pojedynczych oraz pary Robert Cybulski/Bartosz Markiewicz i Kornelia Marczak/Dagmara Pękała w grach podwójnych.

Podczas dziesięciu finałów rozegranych w niedzielę białostockiej hali Zespołu Szkół Rolniczych najbardziej zaciętym był pojedynek turnieju gier podwójnych mężczyzn, w którym Robert Cybulski i Bartosz Markiewicz, po trzysetowym spotkaniu pokonali Pawła Śmiłowskiego i Adama Szolca 16:21 26:24 21:15.

Finał mistrzostw Polski młodzieżowców w grze podwójnej kobiet miał dramatyczny przebieg, bowiem w pierwszym secie przy stanie 8:3 kontuzji nabawiła się Aleksandra Goszczyńska i para Dąbczyńska/Goszczyńska, która prowadziła w pojedynku, oddała finał bez dalszej gry.

- Opinia na temat organizacji zawodów w Białymstoku brzmi tradycyjnie. Tradycyjnie czyli na bardzo wysokim poziomie - powiedział w trakcie gier finałowych Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona. - Standard organizacyjny został osiągnięty już kilka lat temu, a z każdym rokiem jest utrzymany.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów 2020 były 19. imprezą mistrzowską w Podlaskiem.

Źródło: Biuro Prasowe MMP, MPJ w Badmingtonie, oprac. Małgorzata Sawicka

fot. Rafał Oleksiewicz

facebook