Dodana: 23 luty 2021 11:37

Zmodyfikowana: 23 luty 2021 11:56

Mistrzostwa Miasta Białegostoku do lat 7 i 8 w szachach

W miniony weekend (20-21.02) rozegrano w Białymstoku XIII Mistrzostwa Miasta Dzieci do lat 7 oraz VIII Mistrzostwa Miasta Dzieci do lat 8 w szachach. Organizatorem turniejów był Międzyszkolny Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok.

Trzech młodych chłopców podnosi puchary do góry

W zawodach dla 7-latków uczestniczyło 18 dziewcząt i 37 chłopców urodzonych w 2014 roku i młodszych. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Eliza Dąbrowska (KSz Jagiellonia Białystok), drugie miejsce wywalczyła Amelia Perkowska (MDK Białystok), trzecie  Kornelia Puławska (SP 51 Białystok). Wśród chłopców medale zdobyli: złoty – Filip Roszkowski, srebrny – Ignacy Bukłaho, brązowy – Radosław Łukawski (wszyscy KSz Jagiellonia Białystok).

Szczegółowe rezultaty znajdują się na stronach turniejowych dziewcząt i chłopców.

W zawodach 8-latków uczestniczyło 32 zawodników, w tym 8 dziewcząt i 24 chłopców urodzonych w 2013 roku i młodszych. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Blanka Szczotka (Akademia Szachowa Białystok), drugie miejsce wywalczyła Eliza Dąbrowska (KSz Jagiellonia Białystok), trzecie  Alicja Polak (MUKS Stoczek 45 Białystok). Wśród chłopców złoty medal zdobył Adam Markowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), srebrny – Jakub Perkowski, brązowy – Ignacy Bukłaho (obaj KSz Jagiellonia Białystok).

Szczegółowe rezultaty znajdują się na stronach turniejów chłopców i dziewcząt.

Nagrodami dla najlepszych szachistów były puchary i medale za trzy pierwsze miejsca. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. Kierownictwo nad zawodami sprawował sędzia główny Leszek Zega.

źródło: Leszek Zega

oprac.: Marcin Nawrocki