Dodana: 13 luty 2017 08:59

Zmodyfikowana: 13 luty 2017 08:59

Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup

W sobotę (11 lutego) w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup. Na zawodach nie zabrakło sportowców z regionu. Suwalski Klub Karate wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, zaś shihan Marek Krejpcio pełnił rolę sędziego głównego.

W zawodach wystartowało około 500 zawodników, przyjechały silne obsadzone ekipy z 11 państw. Niejednokrotnie na matach można było podziwiać walki aktualnych medalistów Mistrzostw Europy. Suwałki reprezentowali: Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, Damian i Daniel Biłbak oraz Krzysztof Alicki.

Suwalczanie wywalczyli trzy brązowe medale. Bez medalu tym razem wrócił Daniel Biłbak, który przegrał swój pierwszy pojedynek z Wicemistrzem Europy Seniorów z Ukrainy, który został zwycięzcą zawodów. Aleksandra Mozerys także przegrała w swojej pierwszej walce, z zawodniczką z Litwy. Damian Biłbak wygrał pierwszą walkę z Węgrem, w drugim pojedynku spotkał się z Mistrzem Europy Młodzieżowców ze Szwajcarii. Mistrz Europy pokazał swoją przewagę, Damian przegrywając zajął trzecie miejsce w kategorii seniorów do 65 kg. Drugi brązowy medal zdobyła Aleksandra Górska w kategorii + 65 kg juniorek. W pierwszym pojedynku wygrała z Węgierką, w drugim uległa po dwóch dogrywkach zawodniczce z Litwy. Trzeci medal brązowy zdobył Krzysztof Alicki w kategorii juniorów do 60 kg. Po wygranej pierwszej walce przegrał w drugim pojedynku z zawodnikiem ze Słowacji.