Dodana: 29 marzec 2022 10:17

Zmodyfikowana: 29 marzec 2022 10:18

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie Polish Open Kaliber

Hubalczyk ze srebrnym medalem! Aż 40 państw wysłało swoich badmintonistów na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Impreza odbyła się w Arłamowie w dniach 24-27 marca.

zawodnicy stoją na podium

Polska para mieszana Paweł Śmiłowski, Wiktoria Adamek, odniosła największy, jak na razie, sukces w swej karierze zdobywając srebrny medal w turnieju rangi International Challenge. Nasi miksiści w finale otwartych mistrzostw Polski w badmintonie (Polish Open 2022) nie dali jednak już rady tajwańskiej parze Ye Hong Wei, Lee Chia Hsin, przegrywając 20:22 (toczyli wyrównany pojedynek nieznacznie prowadząc, by w końcówce przegrać decydujące lotki) i 17:21 (set rozpoczął się dramatycznie i przy 10:0 zaczęli odrabiać straty dochodząc rywali na 1 punkt, by w końcówce seta przegrać decydujące lotki). Trudno. Jednak naprawdę można nawet z Chińczykami wygrać i niedaleka przyszłość powinna być już zwycięska.
Warto wspomnieć o 17-letnich Hubalczykach. Podopieczni Pawła Lenkiewicza czynią znaczne postępy i gry już w turnieju głównym są bardzo dużym osiągnięciem.

Wyniki finałów Polish Open 2022:

Gra pojedyncza mężczyzn:
Kiran GEORGE (Indie) - Chia Hao LEE (Tajpej) 21:15 21:14.

Gra pojedyncza kobiet:

Anupama UPADHYAYA (Indie) - Aditi BHATT (Indie) 17:21 21:14 21:17.

Gra podwójna mężczyzn:

Rasmus KJÆR, Frederik SØGAARD (Dania) - SU Ching Heng, YE Hong Wei (Tajpej) 21:16 17:21 21:19.

Gra podwójna kobiet:

YEUNG Nga Ting, YEUNG Pui Lam (Hongkong) - LEE Chia Hsin, TENG Chun Hsun (Tajpej) 21:9 21:18.

Gra mieszana:
YE Hong Wei, LEE Chia Hsin (Tajpej) - Paweł ŚMIŁOWSKI, Wiktoria ADAMEK (Polska) 22:20 21:17.