Dodana: 20 październik 2015 10:05

Zmodyfikowana: 20 październik 2015 10:05

Medalowy weekend zawodników Suwalskiego Klubu Karate

W miniony weekend, tj. 17-18 października 2015 r. zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowali w dwóch mistrzostwach wysokiej rangi: Mistrzostwach Polski Juniorów w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U-16 i U-22.

Ilustracja do artykułu P1320851.JPG

Pierwsze zawody - Mistrzostwa Polski Juniorów - odbyły się w Wieliczce 17 października. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z 45 klubów. Reprezentanci Suwałk wypadli na nich rewelacyjnie, po raz kolejny potwierdzając, że na arenie krajowej należą do absolutnej czołówki zawodniczej. Po dwa indywidualne medale zdobyli bracia Damian i Daniel Biłbak. Damian wygrał konkurencję kata i zajął drugie miejsce w kategorii kumite -60 kg. Z kolei Daniel wywalczył dwa trzecie miejsca w kategorii kata i kumite -65 kg. Nasz trzeci zawodnik, Krzysztof Alicki, tym razem przegrał swój pierwszy pojedynek. Cztery zdobyte przez suwalskich zawodników medale zostały przeliczone na 24 punkty Ministerstwa Sportu, a ten wynik pozwolił nam uplasować się na pierwszym miejscu drużynowym tych mistrzostw, pozostawiając za sobą inne drużyny z całej Polski. Warto tutaj przypomnieć, iż wynikiem tym Suwalski Klub powtórzył osiągnięcie sprzed roku, a w sumie jest to dziesiąty medal drużynowy na OOM, w tym piąty złoty.

W niedzielę, 18 października w Lublinie, Suwalski Klub Karate wystartował na innych zawodach, równie ważnych. Były to bowiem Kwalifikacje do Mistrzostw Europy kadetów U-16 I młodzieżowców U-22, które odbędą się jeszcze w tym roku w Polsce! 27-28 listopada w Bytomiu i Tarnowskich Górach.

Tym bardziej zależało wszystkim na zdobyciu jak największej ilości kwalifikacji, aby móc godnie reprezentować naszą ojczyznę, na arenie europejskiej w naszym kraju. I na tych zawodach przedstawiciele Suwałk wypadli bardzo dobrze, zdobywając aż cztery kwalifikacje, dzięki wywalczonym miejscom na podium.

Piątą kwalifikację otrzymał za zajmowane miejsce w rankingu również Wojciech Żytkiewicz w kategorii -70 kg młodzieżowców (nie mógł wystartować w kwalifikacjach z powodu kontuzji). Na tegorocznych Mistrzostwach Europy U-16 i U-22, wystąpi zatem pięciu zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Indywidualne medale zawodników zdobyte na Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy przedstawiają się następująco: Krzysztof Alicki - II miejsce w kategorii kumite kadetów -50 kg, Sebastian Biłbak - I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców -75 kg, Aleksandra Czerwiecka - I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców +65 kg, Michał Karpowicz - III miejsce w kategorii kata młodzieżowców.