Dodana: 12 grudzień 2019 12:30

Zmodyfikowana: 12 grudzień 2019 12:31

Medale zawodników UAKS „Podlasie” Białystok w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów w Sumo

Na rozegranym w Krotoszynie w dniach 07-08.12.2019 Pucharze Polski Seniorówi Juniorów w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 7 medali indywidualnie.

Złoty medal w wadze 60 kg w Pucharze Polski juniorek w sumo kobiet zdobyła tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek, Karolina Domaszuk (IV LO w Białymstoku). Dwa brązowe medale w wadze 70 i 75 kg w PP Juniorek zdobyła  Marta Choroszucha (ZS Rolniczych w Białymstoku). Także brązowy medal PP Juniorek w wadze 70 kg zdobyła tegoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Europy Kadetek, Joanna Baranowska (ZS Elektrycznych w Białymstoku).

W kategorii mężczyzn dwa brązowe medale w wadze 92 i 100 kg w Pucharze Polski Seniorów w sumo zdobył Rafał Choroszucha, a Marcin Choroszucha zdobył medal brązowy w wadze 80 kg w PP Juniorów.

Wszyscy medaliści zrobili pierwszy krok kwalifikacyjnydo Reprezentacji Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa  Europy Seniorów w sumo oraz do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w sumo. Rumunia ‘2020.

Źródło: Władysław Kierdelewicz – wiceprezes Zarządu PZ Sumo/ oprac. bm