Dodana: 9 czerwiec 2016 14:13

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2016 14:13

Dojlidy Białystok w Superlidze Tenisa Stołowego!

Ogromny sukces osiągnęli wczoraj, 8 czerwca zawodnicy UKS Dojlidy pokonując w rewanżowym meczu 7:3 Pegaz Łańcut. Awansowali do Superligi Tenisa Stołowego. Od przyszłego sezonu oprócz Jagiellonii będą jedyną drużyną reprezentującą Białystok i Województwo Podlaskie w najwyższej klasie rozgrywkowej

Zespół wygrał na wyjeździe 7:3 z Pegazem Łańcut w rewanżowym meczu barażowym o Superligę i przypieczętował awans.

- Cieszę się bardzo, że udowodniliśmy w Łańcucie, że superliga nam się należy. Pokonaliśmy przecież po raz drugi  drużynę, która  w całym sezonie nie przegrała wcześniej ani razu - cieszy się trener Piotr Anchim.

Mimo porażki 2:8 w Białymstoku, gospodarze zapowiadali w rewanżu walkę i tak było. Zacięte, pieciosetowe pojedynki przegrali Piotrek Chmiel i Alan Woś, ale za dość łatwo zwyciężyli Aleksander Khanin i Meng Zhen. Po pierwszej turze singli było zatem 2:2 i nasza sytuacja stała się znakomita. Pegaz został pozbawiony złudzeń w deblach, w których Alan i Piotrek oraz Maniek z Aleksandrem stracili tylko jednego seta.

Prowadziliśmy 4:2 i sprawa została przesądzona. Ale nasi zawodnicy obiecali walkę o zdobycie Łańcuta i dotrzymali słowa. W drugiej turze singli przegrał tylko Maniek, a w pozostałych grach nasi rywale nie zdobyli nawet seta. 7:3 i z przytupem wracamy do superligi.

Pegazowi dziękujemy za walkę i ciekawe mecze, gratulujemy naszej drużynie i już czekamy na mecze w elicie.

Pegaz Łańcut - Dojlidy Białystok 3:7.
Łukasz Nadolski - Alan Woś 3:2
Damian Wojdyła - Aleksandr Khanin 0:3
Krzysztof Marcinowski - Meng Zhen 1:3
Piotr Cyrnek - Piotr Chmiel 3:2
Cyrnek/ Marcinowki - Chmiel/Woś 0:3
Wojdyła/Nadolski - Zhen/Khanin 1:3
Łukasz Nadolski - Meng Zhen 3:1