Dodana: 12 kwiecień 2017 08:10

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2017 08:10

Dobry występ suwalskich zawodników na ME karate w Danii

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku w Roskilde w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata. W Mistrzostwach wzięła udział 41 osobowa reprezentacja polski. Wystartowało w sumie 382 zawodników z 23 państw. Wśród nich było troje reprezentantów Suwałk. Aleksandra Mozerys - kata juniorek, Krzysztof Alicki kumite juniorów do 60 kg oraz trener Reprezentacji Juniorów Marek Krejpcio.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się kata Juniorów i seniorów oraz kumite juniorów. Polska wywalczył 8 medali. Cztery medale w kata - złoty i srebrny wywalczyli seniorzy oraz złoty i brązowy juniorki. III miejsce i brązowy medal w kata juniorek zdobyła suwalska zawodniczka - Aleksandra Mozerys. W kumite juniorów polska zdobyła także cztery medale - jeden złoty i trzy brązowe.

W drugim dniu zawodów Polska zdobyła 5 medali w kumite seniorów. Mężczyźni zdobyli złoto i srebro, zaś kobiety srebro i dwa razy brąz. Historycznymi wynikami mogą poszczyci się dwaj polscy zawodnicy. Konrad Kozubowski zdobył złoto w kata i srebro w kumite do 70 kg oraz został najlepszym technikiem Mistrzostw. Maciej Mazur zdobył po raz pierwszy historyczny złoty medal dla Polski w kategorii ciężkiej. Mistrzostwa za nami,  Reprezentacja Polski wróciła z 13 medalami, był to dobry start suwalskich zawodników.

Wyjazd suwalskiej ekipy na Mistrzostwa Europy wspierali finansowo – Urząd Miejski w Suwałkach oraz Sponsor klubowy Firma RESO.