Dodana: 22 maj 2019 12:39

Zmodyfikowana: 27 maj 2019 14:49

Dobre wyniki sokólskich zawodników w bilardowej ekstraklasie

Dwa zwycięstwa i jedna porażka z wicemistrzem tabeli oraz indywidualne sukcesy sokólskich bilardzistów to wyniki z ostatniego weekendu. Nieźle radzą sobie również juniorzy sokólskiego klubu.

Sebastian Batkowski na najwyższym stopniu podium.

Sokólska drużyna LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA rywalizująca w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej w miniony weekend rozegrała kolejne trzy mecze, odnosząc dwa zwycięstwa z zespołami z Kętrzyna i Tczewa. Niestety, w pojedynku z obecnym wiceliderem tabeli DSB Lubin nie wykorzystała swoich szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Bilard Sokółka zagrała w składzie: Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Dominik Zając, trener Lech Piekarski. Obecnie Sokółczanie zajmują 5 miejsce w tabeli.

Świetnie spisuje się w rywalizacji Grand Prix Polski Sebastian Batkowski, członek Kadry Narodowej. Po zdobyciu brązowego medalu w Łodzi i zwycięstwie w Kętrzynie jest liderem krajowego rankingu sezonu 2019.

Dobre wieści również płyną także od sokólskich juniorów. Karol Zielenkiewicz został powołany w skład Kadry Narodowej Juniorów i zaliczył dobry występ w Mistrzostwach Polski Juniorów trzykrotnie zajmując piąte miejsce w odmianach 8,9 i 14.1. W odmianie 10 bil piąte miejsce zajął Szymon Miroń.

Sokólscy juniorzy dominują również w Eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów 2019. W pierwszej edycji zwyciężył Karol Zielenkiewicz, w drugiej najlepszy okazał się Szymon Miroń.

Najbliższe starty sokólskich zawodników odbędą się w nadchodzące dwa weekendy. W sobotę 25 maja zagra II Liga. II zespół LP Metal-Fach Sokółka u siebie podejmie drużynę „BCB MOSIR II Kętrzyn”. Natomiast w dniach 31.05 – 02.06 w Kielcach odbędzie się wielka rywalizacja w sportach bilardowych  „Międzynarodowy Festiwal Bilardowy 2019”. Zagrają tam bilardziści z Europy w kategorii open i juniorskiej. Sokółkę reprezentować będą Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

 

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl, retransmisje na: tvsports.pl,  You Tube i  telewizji SPORTKLUB. Wyniki online dostępne są na bieżąco na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

facebook