Dodana: 19 wrzesień 2022 10:56

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2022 14:46

Czek na 60 tys. zł dla klubu Tur Bielsk Podlaski

Czwartoligowy mecz piłkarski rozgrywany na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim, w którym rywalizowali: Tur Bielsk Podlaski i Orzeł Kolno, był okazją do przekazania władzom bielskiego klubu symbolicznego czeku. W piątek, 16 września, wręczył go Marek Malinowski, członek zarządu.

Pięciu mężczyzn i członek zarządu Marek Malinowski prezentują koszulki i otrzymany symboliczny czek.

– Pieniądze, które państwu przekazujemy, są zawsze bardzo dobrze wykorzystywane i jestem przekonany, że teraz też tak będzie. Reprezentujecie dyscyplinę, która cieszy się olbrzymią popularnością w Polsce oraz na świecie, dlatego ważne jest, żeby kluby grające w niższych klasach rozgrywkowych również dynamicznie się rozwijały – mówił Marek Malinowski, członek zarządu.

Od początku kadencji, w ciągu niespełna czterech lat, obecny zarząd województwa przeznaczył na rozwój podlaskiego sportu 28 mln zł.

Tur Bielsk Podlaski notuje obecnie trzecie miejsce w tabeli IV ligi podlaskiej w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Na siedem rozegranych meczów bielszczanie wygrali do tej pory pięć pojedynków. Poprzedni sezon zakończyli na piątym miejscu.

Bielski klub rywalizował w przeszłości trzykrotnie na poziomie trzecioligowym – w sezonie 2009/10, w latach 2012-14 oraz ostatni raz w sezonie 2017/18. Od tego czasu każdego roku Tur kończy rozgrywki w czołówce najlepszych zespołów w województwie podlaskim.

Bielszczanie z powodzeniem rywalizowali w rozgrywkach Pucharu Polski. 30 maja 2018 r. wygrali rozgrywki pucharowe na szczeblu okręgu (w finale pokonali po dogrywce zambrowską Olimpię 4:3), dzięki czemu reprezentowali nasze województwo w centralnym Pucharze Polski, rywalizując z pierwszoligowym Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Do finału okręgowego Pucharu Polski dotarli też w minionym sezonie – 8 czerwca 2022 r. ulegli w nim Ruchowi Wysokie Mazowieckie 0:3.

Początki bielskiego sięgają 1923 r. W przyszłym roku planowane są obchody stulecia istnienia klubu.

Cezary Rutkowski
red.: Paulina Tołcz
fot.: Urząd Miasta Bielsk Podlaski

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook