Dodana: 26 styczeń 2015 10:30

Zmodyfikowana: 26 styczeń 2015 10:30

Kolejny brąz białostoczanki na ME w Holandii

Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok zdobyła w niedzielę (25.01) brązowy medal w wieloboju Mistrzostw Europy w short tracku.

Trzecie miejsce zapewniła sobie dzięki zwycięstwu w tzw. superfinale, czyli wyścigu na 3000 metrów z udziałem 8 najlepszych zawodniczek klasyfikacji generalnej.

To drugi brąz białostoczanki na lodowisku w holenderskim Dordrecht. W sobotę (24.01) była 3. w finale na 500 metrów.

W niedzielę Patrycja startowała także na 1000 metrów, ale odpadła w ćwierćfinale i zajęła 12. miejsce. Dwa oczka niżej była jej młodsza siostra Natalia. Obie jechały też w polskiej sztafecie, która wygrała finał B i ogólnie uplasowała się na 5. pozycji.