Dodana: 21 październik 2014 06:32

Zmodyfikowana: 21 październik 2014 06:32

Mecz otwarcia Stadionu Miejskiego. Jagiellonia - Pogoń 5:0

Jagiellonia Białystok rozgromiła Pogoń Szczecin w meczu otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku. W sobotni (18.10) wieczór żółto-czerwoni wygrali 5:0 (3:0). Było to pierwsze spotkanie po oddaniu do użytku całego obiektu sportowego przy ul. Słonecznej. Mecz zgromadził 21 196 widzów.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla żółto-czerwonych. Już w 10. minucie Jagiellonia prowadziła 1:0. Asystę Dzalamidze wykorzystał Maciej Gajos i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Drugiego gola w 43. minucie strzelił lider strzelców piłkarskiej ekstraklasy – Mateusz Piątkowski. W 46. minucie Jagiellonia podwyższyła prowadzenie. Tym razem celne trafienie zaliczył Nika Dzalamidze.

Dwie bramki w drugiej połowie

W 65. minucie Jagiellonia prowadziła już 4:0. Drugiego gola w meczu strzelił Nika Dzalamidze. W 80. minucie żółto-czerwoni podwyższyli wynik na 5:0. Po raz drugi bramkarza gości pokonał Mateusz Piątkowski. To już jego 11. trafienie w sezonie, tym samym napastnik Jagi umocnił się na pozycji lidera strzelców polskiej ligi.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia ma już 23 punkty, tyle samo co znajdujące się na szczycie tabeli drużyny Legii Warszawa i Śląska Wrocław.