Dodana: 24 luty 2016 13:16

Zmodyfikowana: 24 luty 2016 13:44

PKS Białystok. Spółka podpisała umowę na budowę nowego dworca

Umowę z warszawską firmą Budner podpisano 22 lutego 2016r.. Teraz rozpoczną się prace związane z realizacją inwestycji przy Boh. Monte Cassino. Jak podkreśla prezes Zarządu Spółki PKS Cezary Sieradzki, firma Budner ma szesnaście miesięcy od podpisania umowy na wybudowanie obiektu.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Stary budynek dworca zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejsce stanie nowy. Na dole będą kasy i poczekalnia, na górze biura i zaplecze socjalne. Powstaną m.in.  nowe wiaty autobusowe, będzie stacja obsługi taboru  i parking dla autobusów. Inwestor panuje też przedłużenie kładki łączącej dworzec kolejowy z pekaesem.

W ramach rozliczenia za inwestycję Budner S.A. otrzyma ponad 45% terenów PKS-u przy ul. Boh.Monte Cassino.
Na terenie przekazanym inwestorowi staną natomiast dwa budynki handlowo-usługowe.
Koszt budowy kompleksu dworcowego nie może przekroczyć wartości terenów sprzedawanych firmie Budnar. Jak mówił Cezary Sieradzki, plan zakłada, że ani województwo ani PKS nie dołożą do inwestycji żadnych pieniędzy.

- Natomiast jeśli w trakcie ustalania szczegółów okaże się, że wartość sprzedawanych terenów jest wyższa niż koszt inwestycji, to inwestor przekaże nam nadwyżkę  w formie gotówkowej - informował Cezary Sieradzki.

 

Remont dworca ma przebiegać tak, aby podróżni mogli cały czas korzystać z autobusów.facebook