Dodana: 6 maj 2019 14:49

Zmodyfikowana: 6 maj 2019 14:49

Wielkie sprzątanie Puszczy Białowieskiej

Stowarzyszenie Puszczyków Głos zaprasza do udziału w akcji sprzątania szlaków oraz miejsc atrakcyjnych turystycznie położonych w Puszczy Białowieskiej. Wielkie porządkowanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja br.

Ilustracja do artykułu ikona 1.png

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, integracja mieszkańców gmin Białowieża, Narewka i Hajnówka oraz wszystkich uczestników akcji.
 Ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska, promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności  poszanowania zasobów naturalnych (lasów i wód) oraz racjonalnej gospodarki odpadami.

W trakcie akcji zorganizowana będzie piesza wycieczka po Puszczy Białowieskiej z przewodnikami terenowymi połączona ze sprzątaniem szlaków i miejsc często uczęszczanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Zaplanowano też  wspólne ognisko.
Organizatorzy mają nadzieję, że akcja będzie miała charakter cykliczny.

Stowarzyszenie Puszczyków Głos jest organizacją społeczną działającą na rzecz społeczności mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej. Jednym z celów jej działalności jest również ogólnie pojęta ochrona środowiska.

 

mat.org.
oprac.ak

facebook