Dodana: 5 maj 2020 09:16

Zmodyfikowana: 5 maj 2020 09:16

Wirtualna Galeria Sztuki. Nowy projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury online

Tworzysz? Malujesz, rysujesz, rzeźbisz, filmujesz, fotografujesz, nagrywasz? Jeśli chcesz podzielić się swoją twórczością z innymi, Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) zaprasza do Wirtualnej Galerii Sztuki (WGS). Sztuką w WGS może być wszystko to, co, nawet jeśli powstało z inspiracji innym dziełem, wyzwala w nas emocje. Twoja kreatywność jest mile widziana, a materiał twórczy i technika mogą być dowolne przy zachowaniu swobody.

Ilustracja do artykułu slider_GALERIA SZTUKI_wąski.jpg

- Pomysł narodził się z tęsknoty za zajęciami w pracowni i ich uczestnikami. W którymś momencie tej przymusowej rozłąki uświadomiłem sobie, że ograniczenia, które nakłada na nas obecna sytuacja, stwarzają także nowe możliwości. Pomyślałem, że mogę zaprosić wszystkich, nie tylko uczestników zajęć w Pracowni Sztuk Pięknych, do podzielenia się swoimi pomysłami na sztukę, tym, co w domowym zaciszu robią kreatywnego, interesującego plastycznie. Jestem przekonany, że nie tylko ja jestem tego ciekaw  - opowiada Mieczysław Iwaszko, artysta plastyk, opiekun Pracowni Sztuk Pięknych SOK i kurator WGS.

Miłośnicy sztuk pięknych, którzy uwielbiają rysować, malować, rzeźbić, fotografować, robić grafiki, tworzyć wideo, instalacje, czy projekty wirtualne mogą śmiało zaprezentować swoje dzieła w Wirtualnej Galerii Sztuki. Wybrane prace artystyczne będą ukazane w wirtualnej przestrzeni SOK w dwóch kategoriach wiekowych: od 13 do 21 lat oraz powyżej 21 lat. Prace wraz z krótkim biografem twórcy należy przesyłać pocztą elektroniczną. Szczegółowe informacje oraz regulamin zgłaszania prac dostępny jest na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Wirtualna Galeria Sztuki jest kolejną artystyczna inicjatywą SOK - u, który z powodu ograniczeń działalności kulturalnej i edukacyjnej związanych z epidemią koronawirusa, przeniósł działalność do sieci. Na stronie internetowej, fanpage’u oraz kanale Youtube ośrodka możemy zobaczyć udostępnione zasoby, autorskie spektakle, tuto riale nagrane z pracowni, oraz transmisje warsztatów online.

Źródło/fot.: Suwalski Ośrodek Kultury

Oprac. Cezary Rutkowski

facebook