Dodana: 20 wrzesień 2015 13:30

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2015 13:30

Więcej Kultury Bez Barier

Muzeum Wojska w Białymstoku włączyło się w Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier. Oferta skierowana jest do dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, osób z autyzmem oraz osób niewidomych i niedowidzących.

Ilustracja do artykułu więcej kultury bez barier - baner.png

W trakcie trwania projektu, od 24 września do 11 października, osoby zgłaszające się do placówki będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tą okazję propozycji.

1. Warsztaty plastyczne „Pomaluj już namalowane”. Historię można poznać poprzez różne media: fotografię, film, eksponat a także poprzez malarstwo batalistyczne. Warsztaty „Pomaluj już namalowane” łączyć będą historię wojskowości z jej plastycznym wyobrażeniem. Uczestnicy zajęć zapoznają się z obrazami batalistycznymi, z historiami na nich przedstawionymi, a następnie w bezpieczny dla obrazów sposób domalują na nich swoje pomysły.

Warsztaty odbędą się w Muzeum Wojska w Białymstoku ul. J. Kilińskiego 7, 25 września o godzinie 15.00. Skierowane są do dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób z autyzmem. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: tel. 85 741 64 49. Wstęp bezpłatny!

2. Drugą propozycją jest zwiedzanie z audio przewodnikiem. Dla zwiedzających niewidomych i niedowidzących przygotowane zostały przewodniki z audiodeskrypcją. Dzięki ścieżce dźwiękowej odwiedzające muzeum osoby niepełnosprawne będą miały możliwość zapoznania się z dwiema wystawami stałymi: „Między Dwiema Wojnami” i „Wojsko Polskie 1956-2010”.

Zapraszamy w dniach od 24 września do 11 października. Z uwagi na ilość urządzeń, jednocześnie z audio przewodników może korzystać 5 osób. Muzeum nie prowadzi zapisów dla grup zorganizowanych. Wstęp bezpłatny!

***

Wydarzenie odbywa się w ramach Trzeciego Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier organizowanego przez Fundację Kultury Bez Barier i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. W programie festiwalu znalazły się spektakle, pokazy filmów, warsztaty, oprowadzania, wykłady i spotkania, dostosowane do potrzeb widzów, dla których kultura jest na co dzień trudno dostępna. Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na: audiodeskrypcję i tyflografiki (niewidomi i niedowidzący), tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących i pętlę indukcyjną (niesłyszący i niedosłyszący). Część miejsc jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


W odbywającym się już po raz trzeci festiwalu bierze udział czterdzieści warszawskich instytucji i organizacji oraz kilkanaście muzeów, teatrów i galerii z innych miast w całej Polsce. Pełny program dostępny jest na stronie: www.wtkbb.pl. Partnerem 3.WTKBB jest Bemowskie Centrum Kultury, a tegorocznym koordynatorem – TR Warszawa.  

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook