Dodana: 28 wrzesień 2018 10:28

Zmodyfikowana: 28 wrzesień 2018 10:28

Weekend z literaturą. Zaprasza Stowarzyszenie Szukamy Polski

„Czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów” – powiedział Jarosław Iwaszkiewicz. Weekend z literaturą dla czytelników prozy i poezji proponuje Stowarzyszenie Szukamy Polski.

Ilustracja do artykułu kk4.jpg

W piątek 28.09.2018  zapraszamy do Klubu Czytelniczego Ex Libris, w którym promujemy czytanie wartościowej literatury regionalnej i narodowej w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym razem mówić będziemy o „Konopielce” Edwarda Redlińskiego i „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Stowarzyszenie Szukamy Polski zaprasza miłośników literatury w każdym wieku, gwarantujemy miłą atmosferę, możliwość swobodnej rozmowy przy kawie, herbacie i czymś jeszcze. Podczas spotkania w minikonkursach można będzie wygrać nagrody książkowe. Spotkanie poprowadzi Dominik Sołowiej. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Szukamy Polski, Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku oraz Instytut Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym  UwB.

 

Klub Czytelniczy Ex Libris - 28.09.2018 godz.12.00, restauracja - galeria „Kwestia Czasu”, Białystok, Plac NZS 1 (budynek UwB)

 

W niedzielę 30.09.2018 proponujemy spotkanie z poezją Podlaskimi Poetkami. Zaproszenie Stowarzyszenia Szukamy Polski przyjęły: Mira Łuksza, Krystyna Konecka, Leonarda Szubzda i Teresa Radziewicz. Na spotkanie zapraszamy też inne poetki, poetów, czytelników, młodzięż, studentów, seniorów, mieszkańców województwa podlaskiego i wszystkich chętnuch, Będzie też muzyka i poezja śpiewana w wykonaniu Andrzeja Karolczyka (gitara i śpiew) i grającej na skrzypcach Marty Bielskiej. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Korotkich.  Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane w ramach inicjatywy 100-lecie Kobiet, upamiętniającej 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Jest to dobry moment, by mówić o sytuacji kobiet we współczesnej Polsce, by podkreślać ich potencjał, zdolności i wiedzę, z których nadal, według nas, nie korzysta się efektywnie. Ta rocznica łączy się nie tylko z przeszłością, ale przede wszystkich z obecnym życiem i przyszłością kobiet w Polsce. Również tych, które są pisarkami, poetkami i wyrażają swoją aktywność poprzez działania artystyczne w dziedzinie literatury.

 

Podlaskie Poetki - 30.09.2018 godz.17.00, restauracja-galeria „Kwestia Czasu”, Białystok Plac NZS 1. (budynek UwB)

 

 

źródło: Stowarzyszenie Szukamy Polski

 

 

 

 

--

facebook