Dodana: 3 październik 2019 09:43

Zmodyfikowana: 3 październik 2019 09:43

W regionie trwają spotkania konsultacyjne na temat stanu kultury

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Fundacja SocLab zapraszają do udziału w warsztatach dotyczących diagnozy stanu kultury w województwie podlaskim. Pierwsze spotkanie odbyło sie 30 września w Bielsku Podlaskim. Na kolejne, organizatorzy zapraszają do Augustowa, Suwałk i Łomży

Ilustracja do artykułu books-1655783_960_720.jpg

Warsztaty skierowane są do przedstawicieli samorządu odpowiedzialnych za sprawy kultury, pracowników instytucji kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych animujących życie kulturalne, artystów, wolontariuszy, nauczycieli i wszystkich głęboko zainteresowanych kondycją lokalnej kultury.

Urząd Marszałkowski przygotowując się do opracowania nowej strategii rozwoju kultury w województwie podlaskim, uznał za konieczne opracowanie regionalnej diagnozy kultury - dokumentu, który na podstawie wnikliwych badań pokaże najważniejsze trendy życia kulturalnego w województwie oraz możliwości i bariery jego rozwoju w najbliższych latach.

Przeprowadzenie diagnozy powierzono Fundacji SocLab, doświadczonej organizacji badającej kulturę w północno-wschodniej Polsce. Diagnoza składa się z kilku elementów, ale jednym z najważniejszych są spotkania warsztatowe z ludźmi kultury organizowane w największych podlaskich miastach:

w Augustowie – 17.10.2019 r. godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9

w Suwałkach – 17.10.2019 r. godz. 15.00 w Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. Noniewicza 91

w Łomży – 24.10.2019 r. godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1

Celem spotkań jest przede wszystkim rozpoznanie specyfiki kultury w poszczególnych miejscowościach oraz przyjrzenie się zarówno najważniejszym problemom dotykającym pola lokalnej kultury jak i drzemiącym w nim potencjałom. 

Zgłoszenia przyjmowane są  poprzez ( link do formularza) formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowe informacje: Fundacja SocLab m.bialous@soclab.org.pl tel. 508160212

mat.org.
oprac.ak
fot.pixabay

facebook