Dodana: 11 maj 2021 11:24

Zmodyfikowana: 11 maj 2021 12:10

Wielki powrót Teatru Dramatycznego. Wyjątkowy repertuar na maj i czerwiec

Magiczny „Hobbit”, pełne barwnych postaci i zabawnych dialogów farsy: „Boeing, Boeing” i „Wszystko w rodzinie”, a także zupełna nowość – „Bóg mordu”. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku po dłuższej przerwie wznawia działalność, oferując publiczności wyjątkowy repertuar, który będzie obfitował w komediowe sztuki.

Wejście do budynku Teatru Dramatycznego. W lewym rogu kwitnące na różowo gałązki drzewa.

– Informacja o otwarciu instytucji kultury wywołała ogromną radość, zarówno wśród pracowników, jak i wśród widzów. Cieszymy się, że nadchodzący miesiąc widzowie będą mogli spędzić w teatrze. Oprócz znanych i lubianych spektakli pojawią się także nowości – zapowiada Piotr Półtorak, dyrektor teatru.

Pełen emocji „Bóg mordu” 

Teatr zaprasza 29 maja na premierę spektaklu „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przeniosą bohaterowie spektaklu – dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Z każdą minutą napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału. Sztukę będzie można obejrzeć 30 maja oraz 4, 5, 6, 11, 12 i 13 czerwca.

Magiczny „Hobbit”

 Ubrany w brązową pelerynę i kapelusz aktor. W dłoni trzyma drąg.

– W ostatnich tygodniach brakowało nam bezpośredniego kontaktu z widzami. Dlatego w tym miesiącu – w sposób szczególny – wsłuchujemy się w prośby widzów. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby wystawić „Hobbita” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Jako jedyna instytucja w Europie mamy licencję do wystawienia scenicznej wersji książki Tolkiena – mówi Martyna Zaniewska, zastępca dyrektora teatru.

„Hobbit” jest sztuką uwielbianą przez młodzież, dlatego teatr stworzył możliwość – specjalnie dla szkół – uczestniczenia w transmisji spektaklu prosto ze sceny: 28 maja o godzinie 9:00 lub 12:00.

To wyjątkowe widowisko będzie można obejrzeć także w siedzibie teatru już 30 maja oraz 1 i 2 czerwca. „Hobbit” w reżyserii Grzegorza Suskiego zachwyca nie tylko grą aktorską, lecz także kostiumami i scenografią, która współgra z wizualizacjami. Wszystkie te elementy sprawiają, że widzowie przenoszą się w fantastyczny świat Tolkiena. Interaktywne przedstawienie jest znakomitym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka.

Od przybytku głowa nie boli? Poligamia w „Boeing, Boeing”

Scenografia lotniska. Dwie kobiety i mężczyzna.

Niedawno do teatralnych hitów dołączyła farsa „Boeing, Boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Przedstawienie porusza problem poligamii i skłania do refleksji, czy jest ona w ogóle możliwa. Do bycia poligamistą aspiruje Maks – główny bohater, który ma trzy narzeczone. Sytuacja komplikuje się, gdy zakochane kobiety nagle zjawiają się w domu Maksa. Z tarapatów próbują wyciągnąć go dwie osoby – kuzyn Paweł oraz gosposia Nadia. Czy ta pomoc zakończy się sukcesem? Widzowie będą mogli się o tym przekonać 4, 5 i 6 czerwca.

„Wszystko w rodzinie” – paleta barwnych postaci  i zabawnych dialogów

Cztery osoby wchodzą przez okno szpitalne, które jest elementem scenografii.

W czerwcu teatr zaprasza także na spektakl „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jeśli ktoś zachwycił się sztuką „Boeing, Boeing”, to koniecznie musi obejrzeć bezbłędną farsę pełną barwnych postaci i zabawnych dialogów. Splot dwóch wydarzeń – świątecznego przedstawienia dla pacjentów szpitala oraz zjazdu neurologów – gwarantuje wartką akcję, która wciągnie bez reszty każdego widza. „Wszystko w rodzinie” będzie można zobaczyć 11, 12 i 13 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat godzin oraz cen biletów dostępne są na stronie internetowej teatru.

źródło: Teatr Dramatyczny
oprac.: Anna Augustynowicz
fot. spektakli: Bartek Warzecha
fot. teatru: Mateusz Duchnowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook