Dodana: 15 czerwiec 2020 11:01

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 11:06

Teatr Dramatyczny zakończył sezon spektaklem „Wszystko w rodzinie”

Tym razem nie online, ale na żywo – Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki na koniec sezonu artystycznego zaproponował sztukę angielskiego mistrza farsy - Ray’a Cooney’a „Wszystko w rodzinie”. Przedstawienie w reżyserii Witolda Mazurkiewicza można było zobaczyć w miniony weekend ( 13-14.06).

Ilustracja do artykułu Wszystko w rodzinie fot. E (5).jpg

To było pierwsze, od blisko trzech miesięcy, przedstawienie, które widzowie mogli zobaczyć na żywo. Teatr wznowił działalność z zachowaniem obowiązujących środków ostrożności. Przed otwarciem, wszystkie przestrzenie teatru zostały  zdezynfekowane. Widownia mogła być wypełniona w połowie, a widzowie oglądali spektakl w maseczkach.
Radość ze spotkania, i po stronie widzów, i aktorów był ogromna.

"Wszystko w rodzinie" - sztuka angielskiego mistrza farsy - Ray’a Cooney’a toczy się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie. Przygotowywane jest tam świąteczne przedstawienie dla pacjentów, a jednocześnie odbywa się zjazd neurologów. Jakby tego było mało, jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia.  Paleta barwnych postaci, wartka akcja, zabawne dialogi, ciekawe kostiumy – to wszystko będą mogli zobaczyć widzowie, którzy wybiorą się na przedstawienie.

W spektaklu grają: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Monika Zaborska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Krzysztof Ławniczak, Sławomir Popławski, Marek Tyszkiewicz, Marek Cichucki, Piotr Szekowski, Dawid Malec oraz gościnnie Franciszek Utko.


Stęsknionych za „żywą sztuką” ucieszy z pewnością informacja, że być może kolejny sezon w Dramatycznym być rozpocznie się w tym roku wcześniej.
- Myślimy o tym, żeby zacząć sezon znacznie wcześniej. Już w sierpniu – mówiła Martyna Zaniewska, Z-ca Dyrektora Teatru Dramatycznego – Ale to na razie plany. Od tego, jakie będzie zainteresowanie, jak nam się to wszystko uda zorganizować, będzie zależało co dalej - dodała.
W tym sezonie, w Teatrze dobędzie się jeszcze osiem pokazów podsumowujących warsztaty teatralne.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Ewy Krajewskiej z weekendowego spotkanie ze spektaklem "Wszystko w rodzinie". 


Aneta Kursa
fot. Ewa Krajewska/Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook