Dodana: 2 lipiec 2019 10:11

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2019 10:11

Teatr Dramatyczny uruchamia sprzedaż biletów na jesienne spektakle

W ubiegłym tygodniu Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zakończył kolejny sezon pracy artystycznej. Już dzisiaj (1 lipca) uruchamia sprzedaż biletów na spektakle, które będzie można obejrzeć we wrześniu i październiku.

Ilustracja do artykułu Hobbit_INTERNET_fot_Bartek_Warzecha_©__ (10).jpg

Jesienią widzowie będą mogli obejrzeć znane i lubiane spektakle, ale także premierowe propozycje. Nowy sezon artystyczny rozpocznie się 14 września, premierą przedstawienia „Wszystko w rodzinie”. To najzabawniejsza farsa Ray'a Cooney'a – angielskiego mistrza tego gatunku. Sztukę reżyseruje Witold Mazurkiewicz.

 

- Widzowie dopytywali nas, jak szybko poznają nasze plany na jesień i kiedy będą mogli kupić bilety na spektakle. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw ich prośbom i jak najszybciej uruchomić sprzedaż biletów na przedstawienia, które będzie można zobaczyć na naszych scenach we wrześniu oraz w październiku. Mam nadzieję, że w naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Piotr Półtorak – Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

W trakcie dwóch pierwszych miesięcy widzowie będą mogli obejrzeć kultowe „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w reż. Andrzeja Jakimca, „Leona i Matyldę” Andrzeja Sadowskiego oraz spektakle, które stały się prawdziwymi hitami: „Kogut w rosole” w reżyserii Marka Gierszała oraz „Hobbit” na podstawie J. R. R. Tolkiena, w reżyserii Grzegorza Suskiego. W październiku gościnnie zagra Teatr PAPAHEMA, który zaprezentuje widzom przedstawienie „Proces. Rekonstrukcja”.

 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego od 28 września do 6 października odbędzie się także trzecia edycja festiwalu „Kierunek Wschód”. Wstęp na wszystkie przestawienia będzie bezpłatny. Wejściówki dostępne będą w Kasie Teatru, od początku września, a szczegółowy program zostanie zaprezentowany w sierpniu. Jesienią odbędzie się także  premiera spektaklu dla najmłodszych: „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” w reżyserii Michała Dąbrowskiego.

 

Sprzedaż biletów na spektakle ruszy 1 lipca o godz. 15.00 poprzez stronę teatru: dramatyczny.pl oraz internetowy system sprzedaży biletów: bilety.dramatyczny.pl.

 

Teatr Dramatyczny zachęca swoich widzów także do podzielenia się opiniami na temat oferty w minionym sezonie artystycznym.
Link do ankiety znajduje się na stronie: https://forms.gle/ZSDurncCn8mtd3Hq8 

źródło: Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku
fot.:Łukasz Warzecha

facebook