Dodana: 28 maj 2019 10:09

Zmodyfikowana: 28 maj 2019 10:09

Pożegnanie spektaklu „Szalone nożyczki”

W najbliższą niedzielę (2 czerwca) widzowie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zobaczą spektakl „Szalone nożyczki” po raz ostatni. Przedstawienie gościło na afiszu białostockiej sceny przez 12 lat.

Ilustracja do artykułu Szalone_Nozyczki_Teatr_Dramatyczny_w_Bialymstoku_fot_Bartek_Warzecha (2).jpg

Premiera sztuki autorstwa Paula Paul Pörtnera odbyła się 12 maja 2007 roku. Przedstawienie wyreżyserował Piotr Dąbrowski. Akcja spektaklu rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, którego właścicielem jest Tonio Wzięty. Wynajmuje on lokal od Izabeli Richter - mistrzyni fortepianu. Momentem zwrotnym akcji jest mord, którego ofiarą pada Richter. „Szalone nożyczki” to spektakl oparty na interakcji pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt i finał przedstawienia.

Scenografię do „Szalonych nożyczek” zaprojektowali Katarzyna Gabrat-Szymańska oraz Tomasz Szymański. Robert Leszczyński stworzył opracowanie muzyczne. W pierwszej obsadzie spektaklu grali: Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Krzysztof Ławniczak, Tadeusz Sokołowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie – w roli Tonia Wziętego – Wojciech Wysocki.
W kolejnych latach, do obsady spektaklu dołączyli Rafał Olszewski, Piotr Szekowski i Justyna Godlewska-Kruczkowska. W postać Tonia Wziętego wcielali się: Rafał Olszewski, Mateusz Witczuk i Sebastian Cybulski, który gra tę rolę do dzisiaj.

 

Piotr Półtorak – Dyrektor Teatru Dramatycznego przyznaje, że „Szalone nożyczki” to spektakl, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

-– Widzowie z wielką chęcią powracali na to przedstawienie. Niektórzy widzieli je kilka razy. Taka jest właśnie specyfika interaktywnych sztuk – zachęcają do powrotu do teatru i aktywnego uczestnictwa w spektaklu. Przed nami jednak nowe wyzwania i kolejne spektakle, które powstaną już w nowym sezonie artystycznym. Zapraszam wszystkich do wspólnego pożegnania „Szalonych nożyczek” i podziękowania aktorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w prezentację spektaklu na naszej scenie – mówi Piotr Półtorak.

 

Widzowie będą mogli obejrzeć „Szalone nożyczki” po raz ostatni 1 i 2 czerwca o godz. 17.00. Oficjalne pożegnanie nastąpi po niedzielnym spektaklu. Bilety na przedstawienia dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: www.dramatyczny.pl .

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook