Dodana: 15 kwiecień 2021 11:11

Zmodyfikowana: 15 kwiecień 2021 11:50

Plakaty Teatru Dramatycznego na międzynarodowych konkursach

Plakaty Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki biorą udział w prestiżowych konkursach graficznych. Prace Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha zakwalifikowały się do biennale w Chinach, Boliwii i Warszawie.

Grafika artystyczna prezentująca kształt czarnego ptaka na zielonym tle

Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach to absolwenci Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Młodzi i utalentowani graficy od lat współpracują z Teatrem Dramatycznym. Twórcy większości graficznych informacji do teatralnych spektakli są laureatami wielu nagród i wyróżnień. Chętnie biorą również udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Plakat do spektaklu „Błoto” zakwalifikował się na 4th Shenzhen International Poster Festival, a plakat do przedstawienia „Samobójca” na Bolivia Poster Biennial BICeBé oraz na 27. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie.

- Zakwalifikowanie się plakatów do tych imprez jest dla nas wielkim wyróżnieniem, to bardzo ważne przeglądy plakatu, z długimi tradycjami - warszawskie biennale jest najstarszym tego typu wydarzeniem na świecie. Na konkursy przesłanych było wiele tysięcy prac przez artystów z całego świata. Tym bardziej to dla nas ogromny zaszczyt – mówią Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach.

Jury poszczególnych konkursów tworzą wybitni graficy, krytycy sztuki i designu, architekci czy dyrektorzy instytucji kultury.

- Prezentacja naszych plakatów na tak prestiżowych wydarzeniach to dla nas zaszczyt, ale również doskonała okazja do promowania naszej instytucji i regionu – dodaje Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Plakaty do kilku przedstawień Teatru Dramatycznego m.in. „Koguta w rosole”, „Leona i Matyldy” oraz „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” znalazły się wcześniej na międzynarodowej wystawie w Sofii w 2019 roku.

 

źródło: Teatr Dramatyczny w Białymstoku

oprac. Marcin Nawrocki

red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook