Dodana: 17 marzec 2020 14:03

Zmodyfikowana: 17 marzec 2020 14:22

Kultowy spektakl w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku- „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Już w piątek.

Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku przygotował widzom niespodziankę. W najbliższy piątek (20.03) zaprezentuje nagranie kultowego spektaklu on- line – „Zapiski oficera Armii Czerwonej” . Każdy będzie mógł zobaczyć przedstawienie na kanale teatru w serwisie YouTube o godz. 20.

Ilustracja do artykułu Zapiski oficera JPEG.jpg

Teatr wyszedł do internautów z niecodzienną propozycją. W piątkowy wieczór zaskoczy widzów sztuką cieszącą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Białegostoku i regionu – „Zapiskami oficera Armii Czerwonej”. W brawurowej roli głównego bohatera zobaczymy Krzysztofa Ławniczaka. Od pierwszej premiery spektaklu 29 lutego minęło 28 lat.  

Decyzja rządu o zamknięciu kin, bibliotek, teatrów skłoniła władzę Teatru Dramatycznego do poszukiwania kontaktu z widzami. Rozwiązaniem problemu na tą okoliczność będzie udostępnienie nagrania ze spektaklu mającego wielu miłośników.

Sztuka nie schodzi z afiszów od wielu lat i wciąż nie utraciła swojej sławy. Postać lejtnanta Miszy Zubowa, sowieckiego oficera wpisała się na stałe w obraz życia kulturalnego mieszkańców Białegostoku. Opowieść bohatera o jego przeżyciach z czasów sowieckiej okupacji Polski nie przestaje uczyć, wychowywać i rozśmieszać fanów.

Przedstawienie zachęci wszystkich do pozostania w domach w tym trudnym czasie i korzystania ze wspólnej uczty kulturalnej.

Spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej” został nagrany w 2018 i wydany na płytach DVD.

Oprac. Cezary Rutkowski

facebook