Dodana: 25 styczeń 2019 12:05

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2019 12:08

Książki z Teatru Dramatycznego będą częścią biblioteki krasnogrudzkiego dworu

- Decyzja o oddaniu tak bogatego zbioru nie była łatwa. Ostatecznie przesądziły jednak kwestie lokalowe i finansowe. Wiemy, że oddajemy książki w dobre ręce. Mam nadzieję, że będą cieszyć tutejszych czytelników – powiedział Piotr Półtorak.

Ilustracja do artykułu Przekazanie_ksiegozbioru_fot_Agata Szkopinska_Pogranicze3.jpg

W czwartkowe popołudnie (24 stycznia), Piotr Półtorak - Dyrektor Teatru Dramatycznego oraz Małgorzata Bil-Jaruzelska – Zastępca Dyrektora, spotkali się w Krasnogrudzie z Małgorzatą Sporek-Czyżewską z Fundacji Pogranicze, aby oficjalnie przekazać książki i czasopisma, które jeszcze do niedawna były częścią teatralnej biblioteki.

 

Na mocy porozumienia, do Krasnogrudy trafiło z Białegostoku około pięć tysięcy woluminów. Jak podkreśliła w trakcie spotkania Małgorzata Bil-Jaruzelska, w księgozbiorze znajdują się książki z zakresu sztuki – teatru, malarstwa, czy architektury. Są to specjalistyczne publikacje dotyczące różnych obszarów sztuki, np. z historii teatru, dramaty teatralne, ale także dzieła literatury pięknej, czy eseje filozoficzne.

 

Małgorzata Sporek-Czyżewska z „Pogranicza” dziękowała za przekazany dar i podkreśliła, że  książki zostały przewiezione do Krasnogrudy bardzo szybko - w niespełna dwa tygodnie od podjęcia decyzji o ich przekazaniu, a obecnie trwają prace związane z opracowywaniem księgozbioru. Potwierdziła, że zbiór będzie częścią większego projektu – biblioteki krasnogrudzkiego dworu, z której będą mogły skorzystać osoby odwiedzające to wyjątkowe miejsce, w tym m.in. studenci czy naukowcy.

 

Jeszcze przed wakacjami, księgozbiór przekazany przez białostocki teatr zostanie nieodpłatnie udostępniony czytelnikom.

 

źródło: Teatr Dramatyczny
oprac.ak

facebook