Dodana: 6 sierpień 2019 09:38

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2019 09:38

Prof. Timothy Snyder na wykładzie w Pograniczu

Wykład w rocznicę śmierci historyka Tony'ego Judt Lecture - wybitnego, przedwcześnie zmarłego historyka wygłosi w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie prof. Timothy D. Snyder amerykański historyk, profesor Yale University, specjalista historii nowożytnego nacjonalizmu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej.

Plakat zapowiadający spotkanie, tło czarne, tytuł czerwony, imiona wykładowców - biała czcionka.

Tony Judt Lecture był wybitnym historykiem i intelektualistą zaangażowanym w sprawy publiczne. Autor monumentalnej pracy „Powojnie. Historia Europy od roku 1945” i dwunastu innych książek. Przez wiele lat prowadził Remarque Forum, jedyną w swoim rodzaju platformę dialogu między Europą i Ameryką, która inspirowała i burzyła spokój bardzo wielu intelektualistów, działaczy społecznych, pisarzy, naukowców i polityków.

 

W rocznicę jego śmierci wykład mu poświęcony wygłosi  Timothy D. Snyder (ur. 1969) – amerykański historyk, profesor Yale University, specjalista historii nowożytnego nacjonalizmu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej. Współpracował z uniwersytetami w Paryżu, Wiedniu, Warszawie, Pradze i Harvard University. Laureat nagrody Pro historia Polonorum oraz nagrody literackiej Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury. Jest m.in. autorem cenionej pracy The Reconstruction of Nations: Poland, Ukraine, Lithuania, Belarus, 1569-1999 (Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa i Białoruś, 1569-1999, wydanej przez Fundację Pogranicze w roku 2006), w której stara się prześledzić ewolucję świadomości narodowych w I Rzeczypospolitej i na jej ziemiach aż do naszych czasów.

Wprowadzenie do wykładu - szef Ośrodka Pogranicze: Krzysztof Czyżewski.

6 sierpnia 2019 (wtorek), godzina 18.00 - Dwór Miłosza w Krasnogrudzie. Wstęp wolny  

mat. org/art

facebook