Dodana: 9 marzec 2020 15:50

Zmodyfikowana: 9 marzec 2020 15:54

Marcowe wydarzenia w Suwalskim Ośrodku Kultury

W programie koncerty, spektakl teatralny, wstęp do medytacji, spotkania ze sztuką i jej twórcami, warsztaty artystyczne oraz Klub Czarnego Krążka, czyli coś dla miłośników płyt winylowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ilustracja do artykułu repertuar_SOK_Noniewicza_marzec_2020 LOGO.jpg

Gościem pierwszych „Czwartkowych spotkań ze sztuką” (12.03) będzie fotografik i filmowiec, Kamil Jutkiewicz. Opowie o swojej fascynacji górami, emocjach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, podróżach do Włoch, Maroka, Tajlandii i Turcji.

Spotkanie to zapoczątkuje cykl opowieści o sztuce artystów, których prace prezentowane są w GSW Chłodna 20. Kolejne, również w marcu, z założycielką Grupy Plastycznej Sztalugi, opiekunką Pracowni Plastycznej Centrum – artystą plastykiem Haliną Mackiewicz.  

Już w najbliższy weekend (14-15.03) SOK zaprasza na przedpołudniowe „Gry bez prądu”, czyli spotkanie z planszówkami współczesnymi i historycznymi.

RównieżTego samego dnia o godzinie 18.00 w kawiarence artystycznej odbędzie się koncert Half-Broke Cigarett, zespołu grającego z dużą ekspresją, poszukującego swojego brzmienia między rockiem, popem, hard rockiem i metalem. Tydzień później, pierwszy dzień wiosny powita zespół The Boars, laureat Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych Rockowania 2019 i Niebieskiego Mikrofonu, nagrody Polskiego Radia Białystok.

W niedzielę, 22 marca odbędzie się pierwsze spotkanie pasjonatów płyt winylowych. „Klub Czarnego Krążka” poprowadzi Tomasz Kierejsza, który zachęca do przyniesienia na spotkanie płyt ze swoich zbiorów, wspólnego posłuchania i rozmowy o kobietach jazzu.

Powracają „Weekendy z historią mody”, spotkania miłośników szycia i historii. Tym razem (21-22.03) Magdalena Zielińska zdradzi, co modna średniowieczna dama nosiła pod suknią.

Dla najmłodszych widzów zaplanowano spektakl warszawskiego Teatru Małe Mi pt. „Księżycowe opowieści” (27.03), na który składa się pięć filozoficznych historii zaczerpniętych z różnych kultur połączonych wspólnym motywem Księżyca, zaprezentowanych w pięknej scenografii i przy muzyce na żywo.

Marzec zamknie koncert Suwałki Gospel Choir, który pod kierownictwem Anny Szafranowskiej już przygotowuje się do tegorocznej edycji Souwałki Gospel Workshop. Występ będzie połączony z promocją płyty „The Songs of Angels” (IV SGW).

Do końca czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 można odwiedzić przekrojową wystawę „IV Suwalski Salon Sztuki”, na której prezentowane są najnowsze prace blisko czterdziestu artystów związanych z Suwałkami i regionem. Wystawa jest realizowana  w ramach obchodów 300-lecia Suwałk.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Suwalskim Ośrodku Kultury (ul. Noniewicza 71). Więcej o wydarzeniach na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury (link do strony) oraz fanpage ośrodka (link do strony). 


Źródło: SOK / oprac. Marcin Nawrocki
Fot. SOK

facebook