Dodana: 27 wrzesień 2019 15:04

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2019 15:04

Laurin Talese i Zespół a Novel Idea w Pałacu Branickich

Ambasada Amerykańska w Warszawie i Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael zapraszają na koncert jazzowy amerykańskiej artystki Laurin Talese z towarzyszeniem zespołu jazzowo-soulowego A Novel Idea. Koncert odbędzie się 7 października w Auli Pałacu Branickich w Białymstoku. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu talese_small-1140x530.jpg

Niezwykle utalentowana i świetnie wykształcona Laurin Talese od dzieciństwa porywa publiczność swoim głosem. Artystka urodziła sie  w Cleveland w Ohio. Tam uczęszczała do Cleveland School of the Arts. Po ukończeniu szkoły średniej Laurin Talese przeniosła się do Filadelfii i kształciła się w University of the Arts. Tu uzyskała stopień licencjata muzyki w zakresie śpiewu.

Jej największą pasją jest jazz. Ale  Laurin Talese świetnie się odnajduje także w wielu innych gatunkach muzycznych. Występowała z licznymi międzynarodowymi gwiazdami (Bilal, Gregory Porter, Patti LaBelle, Robert Glasper, Vivian Green), a także z uznanymi zespołami klasycznymi i jazzowymi (m. in z  The Cleveland Orchestra, The Cleveland Jazz Heritage Orkiestra czy The Moses Hogan Chorale).

Jej pierwszy album - Gorgeous Chaos (2016) - został wyprodukowany przez uznanych producentów -Adama Blackstone`a i Ulyssesa Owensa Jr.  Płyta  została uznana przez „Chicago Tribune”  za jeden z najlepszych albumów jazzowych tego roku  (jedna z wyróżnionych 10).

Laurin Talese nie tylko śpiewa, ale także tworzy przejmujące teksty piosenek.  To właśnie połączenie czystego głosu i poruszających słów wyróżnia artystkę, a słuchaczom pozwala przeżyć prawdziwą sztukę.

Laurin Talese jest dobrze znana  i podziwiana w Stanach Zjednoczonych. Występowała w wielu renomowanych miejscach, takich jak: The Kennedy Center for the Performing Arts, Philadelphia's Academy of Music, słynny teatr Apollo, The Kimmel Center for the Performing Arts. Ostatnio w New Jersey Center for Performing Arts (NJPAC) - w listopadzie 2018 r. - Laurin Talese wygrała siódmy coroczny Międzynarodowy Konkurs Wokalny Jazzowy Sarah Vaughan.
Artystka przyjedzie do Polski na zakończenie tournée po Europie w ramach programu „American Music Abroad” finansowanego przez Departament Stanu i stowarzyszenie American Voices Association.

Wiecej informacji znajduje się (link do strony) TUTAJ


Wystąpią:
Laurin Talese – vocal
Eric Wortham II – piano
Jonathan Michel – bass
Julius Rodriguez – drums

 

Białystok, 7 października 2019 r., godz. 18.00, Aula Pałacu Branickich

Wstęp wolny 

Organizator : Ambasada Amerykańska w Warszawie

Współorganizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael

 

facebook