Dodana: 8 wrzesień 2019 12:49

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2019 12:49

„Końcówka. Akt bez słów” Samuela Becketta na początek sezonu artystycznego w BTL

Przedstawienie zostało zrealizowane w oparciu o arcydzieła dramaturgii XX wieku autorstwa mistrza teatru absurdu i czarnej komedii - Samuela Becketta. Premiera "Końcówki. Aktu bez słów" w reżyserii Bogdana Michalika w najbliższą niedzielę (8.09) w Białostockim Teatrze Lalek

Ilustracja do artykułu Końcówka. Akt bez słów-3.jpg

- Warto przypomnieć od czasu do czasu tego mistrza nonsensu i absurdu a jednocześnie wielkiego myśliciela, który potrafi swoje przemyślenia formułować tak, że nie zanudza mądrze przemawiając, a w sposób bardzo cyniczny żartuje z kondycji człowieka, z tego jak często poważnie a jednocześnie nierozważnie się traktujemy – mówi reżyser spektaklu Bogdan Michalik.

Przedstawienie w groteskowy sposób podejmuje problem starości, zmierzchu cywilizacji i wartości, jakie budowały humanistyczną wizję świata.  
- Niewątpliwie jest pretekstem do refleksji o przemijaniu, o odchodzeniu, ale staraliśmy się, aby  prowokowało też do zajęcia się tym obszarem czasu pomiędzy narodzinami a śmiercią -  żeby cenić sobie, że żyjemy  – podkreśla reżyser.

Na scenie zobaczymy Łucję Grzeszczyk, Ryszarda Dolińskiego, Artura Dwulita i Michała Jarmoszuka.
Autorem scenografii jest Pavel Hubička.

Premiera już 8 września o godz. 18.00 na scenie kameralnej Białostockiego Teatru Lalek

ak

 

facebook