Dodana: 19 kwiecień 2019 11:42

Zmodyfikowana: 19 kwiecień 2019 11:43

Koncert z cyklu Muzyka Mistrzów baroku

Fundacja Pro Anima zaprasza na Wielkanocny koncert oratoryjny, organizowany w ramach cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku", który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2019 r. o godz.19.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. W repertuarze kompozycje dwóch znakomitych twórców epoki baroku - "Let God arise" HWV 256a ze słynnego zbioru "Chandos Anthems" Georga F. Haendla oraz "Wielkanocne oratorium" (Oster - Oratorium) BWV 249 Johanna S. Bacha.

Koncert .jpg
W koncercie  wezmą udział soliści: Małgorzata Trojanowska (sopran), która wykona partię solową w anthemie Haendla oraz Marta Wróblewska (sopran), która zaprezentuje arię solową w bachowskim oratorium oraz Marcin Liweń - kontratenor altowy, Karol Kozłowski - tenor oraz Jarosław Bręk. Na instrumentach historycznych towarzyszyć im będą artyści z Białegostoku, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Warszawy, wchodzący w skład orkiestry i chór Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto".
Koncert poprowadzi dyrygent Anna Moniuszko.

 

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Podlaskiego i Miasta Białystok koncert odbędzie się ze wstępem wolnym dla publiczności.
mat.org.
facebook