Inna Choinka. Finał konkursu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury
Jodły, świerki, sztuczne choinki - to wszystko już było. Finaliści konkursu WOAK "Inna choinka" udowadniają, że choinkę można stworzyć z odpadów. I że może być to najpiękniejsza choinka jaką widzieliście w życiu.
- Konkurs miał na celu rozpowszechnienie nawyku segregacji śmieci, ale przede wszystkim ich przetwarzania zgodne z ideą Upcyklingu – przekształcania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów oraz materiałów w coś wartościowego i funkcjonalnego - podkreślał w czasie finału Cezary Mielko, dyrektor WOAK w Białymstoku.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
- Otrzymaliśmy ponad 400 prac wykonanych z surowców wtórnych przez dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego - podkreśla Krystyna Kunicka z WOAK. - Co ważne, konkurs poprzedził cykl sześciu warsztatów dla nauczycieli i opiekunów, gdzie pokazywaliśmy jak może odpady wykorzystać w sposób artystyczny.
Efekty przerosły jednak najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jury wzięło pod uwagę, ciekawe rozwiązania z użyciem niepotrzebnych przedmiotów i materiałów, pomysłowość i funkcjonalność prezentowanych prac.
Protokół z podsumowania Konkursu Plastycznego „INNA CHOIKA” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, dn. 9 grudnia 2015 r.
Po obejrzeniu 423 prac 423 autorów nadesłanych na Konkurs Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia ufundowane przez WFOŚiGW w Białymstoku na kwotę 2700 zł:
- Paweł Olszyński lat, 7 – Knyszyński Ośrodek Kultury w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
- Zuzanna Krakówko, lat 8 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie
- Wiktoria i Izabela Matyszek lat 6,5 – Niepubliczna Szkoła św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, op. Elżbieta Pyzowska
- Beata Anna Czyżewska, lat 10 – Szkoła Podstawowa Nr 28 w Białymstoku
- Hanna Woronko, lat 6 – Szkoła Podstawowa nr 19 Białystok
- Róża Uścinowicz, lat 7– Gminny Zespół Szkół w Michałowie, op. Dorota Golak
- Gabriel Osmólski, lat 7 – Szkoła Podstawowa w Kleosinie
- Natalia Kulwicka lat 11 – Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej, op. Beata Łupińska
- Grzegorz Bielenia, lat 7 – Gminny Zespół szkół w Michałowie op. Anna Bogdakowicz
- Oliwia Tołwińska, lat 7 – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie, op. Paulina Kozłowska
- Julia Kośnik, lat 9 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
- Krzysztof Sobolewski, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 19 w Białymstoku, op. Bożena Sepko
- Dominika Oksentowicz, lat 8 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce, op. Kamila Zin
- Filip Bartosz Młynek, lat 12 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
- Oliwia Filewicz, lat 9 , Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, op. Krystyna Sokołowska
- Amelia Brunkalla, lat 9 Szkoła Podstawowa nr 3 w Bielsku Podlaskim, op. Maria. Wawrusiewicz
- Joanna Karpiuk, lat 10 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, op. Małgorzata Tarasewicz
- Piotr Saniukowicz, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku, op. Iwona Kurek–Fimowicz
- Alicja Radziszewska, lat 8 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie, op. Lilia Wojtkowska
- Magdalena Nicewicz, lat 9 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
- Martyna Kalinowska, lat 10 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, op. M. Tarasewicz
- Daria Zalewska, lat 7 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie, op. Lidia Wojtkowska
- Dagmara Krawczuk, lat 9 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie op. M. Tarasewicz
- Oliwer Bohdziel, lat 9 – Szkoła Podstawowa w Michałowie
- Karolina Hryń – Szkoła Podstawowa w Jasionówce op. Ewa Cieciorko
- Paulina Głębocka, lat 7 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Św. Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, op. Elżbieta Pyzowska
- Magdalena Drozdowska, lat 9 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
- Zofia Kalinko, lat 11 – Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, op. Monika Ekielska–Chmielewska
- Sebastian Wojciechowski, lat 10 – Szkoła Podstawowa w Michałowie, op. E. Januszkiewicz
- Adam Nowacki, Gimnazjum im. PŁ Witolda Pileckiego w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
- Agnieszka Tarasiuk, Hajnowski Dom Kultury, op. Anna Tarasiuk,
- Anna Janicka Miejski Dom Kultury w Łomży, op. Anna Bureś
- Karolina Zamoyska, Zespół Szkół Budowlano– Geodezyjnych w Białymstoku
- Maciej Poskrobko – Publiczne Gimnazjum nr 14 w Białymstoku, op. Katarzyna Breczko
- Aleksandra Perkowska – Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej, op. Beata Łupińska
- Jakub Matejkowski – Miejski Dom Kultury w Łomży, op. Katarzyna Breczko
- Zuzanna Sieńczuk – Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, op. Urszula Iwaszuk
- Anna Magnuszewska – Publiczne Gimnazjum nr 17, op. Katarzyna Czaban
- Stanisław Nowacki, lat 16 – Knyszyński Ośrodek Kultury w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
- Paulina Cieciorko – Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
- Grzegorz Oniszczuk lat 26 – Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej
- Andrzej Bogusz lat 30 – Zespół Szkół Specjalnych w Siematyczach
- Agnieszka Górsko, lat 35 – Fundacja Warsztaty Terapii Zajęciowej w Białymstoku, ul. Storczykowa, op. Agata Porowska
- Mariusz Iwanicki – WTZ, Caritas Archidiecezji Białostockiej
- Rafał Szoda – WTZ w Czarnej Białostockiej, op. Joanna Szydłowska
- Klaudia Wicik, lat 18 – Technikum Leśne w Białowieży