Dodana: 13 kwiecień 2016 12:49

Zmodyfikowana: 13 kwiecień 2016 12:49

Grajewskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę rysunku i malarstwa Romualda Borawskiego

Dzieła będą dostępne do obejrzenia w dniach od 25.04.2016r. do 25.05.2016r. w godzinach 8:00 – 15:00. Wszystkich entuzjastów sztuki zapraszamy do siedziby Grajewskie Izby Historycznej przy ul. Ełckiej 30 w Grajewie.

Ilustracja do artykułu plakat wystawa R.Borawskiego.JPG

Romuald Borawski - nauczyciel historii,48 – letni mieszkaniec Wąsosza (ur.17.09.1965r.) z wykształcenia - historyk, z zamiłowania – malarz.

Zamiłowanie do malarstwa zaszczepiła mu twórczyni ludowa, Jadwiga Solińska, za pośrednictwem której nawiązał kontakt z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, który organizował plenery malarskie.

Swoje doświadczenia malarskie nabywał uczestnicząc wielokrotnie w plenerach malarskich w Osowcu i Nowogrodzie.

Współpracował z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku, wyjeżdżał w plenery do Drohiczyna. Swoje prace wystawiał na organizowanych przez te ośrodki wystawach poplenerowych oraz wystawach indywidualnych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Obrazy Pana Romualda Borawskiego zdobią kościół farny pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, pokarmelicki kościół pw. Narodzenia NMP w Wąsoszu, kościół Św. Floriana w Ławsku oraz znajdują się w zbiorach osób prywatnych.

Swoją pasją i doświadczeniem Pan Romek dzieli się z młodzieżą, przeprowadzając niejednokrotnie warsztaty malarskie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu. Był również opiekunem koła plastycznego w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu, którego młodzież wielokrotnie brała udział w konkursach plastycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, otrzymując wyróżnienia i nagrody.

Pan Romuald Borawski maluje obrazy o różnej tematyce – portrety, pejzaże, religijne – utrzymanej w konwencji impresjonistycznej i realistycznej.

Technika wykonywania obrazów – olejna, rysunek.

W 2005r. została wydana książka autorstwa p. Romualda Borawskiego - monografia Wąsosza - „Wąsosz- zarys dziejów na tle historii regionu”.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook