Dodana: 21 styczeń 2016 12:54

Zmodyfikowana: 21 styczeń 2016 12:54

Świetny film "Anomalisa" w Forum w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi”

Białostocki Ośrodek Kultury i DKF „GAG” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” oraz pokaz nominowanego do Oscara filmu "Anomalisa".

Ilustracja do artykułu anomalisa3-1600x900-c-default.jpg

22 stycznia 2016
kino Forum, godz. 20.15
bilet normalny 14 zł, specjalny bilet "Rodzinny": min. 3 os. -12 zł od os.


Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: Piotr Dworczyk - członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i kandydat w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym oraz Dominik Sołowiej - dziennikarz, krytyk literacki i filmowy

"Anomalisa” to film wyjątkowy – w strukturze, formie i przekazie. Animacja dla dorosłych, którą krytycy określają majstersztykiem i typują do tegorocznych Oscarów jako pewnego zwycięzcę.

Po premierze można było przeczytać: „To jeden z tych nielicznych perfekcyjnych filmów”, „Arcydzieło”, „Piękny film, zabawny film, smutny film, prawdziwy film i – jeszcze raz – piękny film, obraz wyjątkowy”, „Anomalisa zmienia życie”, „Najbardziej ludzki film świata”… Rzeczywiście, poklatkowa animacja jest dziełem w kinie nieczęstym. Zwłaszcza kiedy jest przeznaczona dla dorosłych widzów. „Anomalisa” to film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której – choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie – nie da się uciec. Głosów głównym postaciom animacji użyczyli Jennifer Jason Leigh, David Thewlis, Tom Noonan.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada jeden z najciekawszych twórców kina – Charlie Kaufman, scenarzysta „Być jak John Malkovich”, „Adaptacji” (oba scenariusze nominowano do Oscara) oraz „Zakochanego bez pamięci”, za który został nagrodzony Nagrodą Akademii.

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook