Dodana: 24 czerwiec 2019 13:09

Zmodyfikowana: 24 czerwiec 2019 13:09

Białostocki Dancing Międzypokoleniowy

Dancing Międzypokoleniowy to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości”. Jest efektem wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Grupa seniorów na potancówce

Potańcówka odbędzie się 12 lipca 2019 roku na placu przed Galerią Arsenał elektrownia, przy ul. Elektrycznej 13 w Białymstoku (wejście od ul. Świętojańskiej). 

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń. Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, polegająca na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Wystawa „Historie o starości”, którą od 31.05 br. można zwiedzać w białostockiej Galerii Arsenał elektrownia jest głosem w debacie poświęconej problemowi starości. Na wystawie przedstawiono prace artystów współczesnych (w większości polskich) mówiące o starości z różnych punktów widzenia i traktujące o rozmaitych jej aspektach: biologicznym, ekonomicznym, psychologicznym czy społecznym, zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych.

Kuratorką wystawy jest Magdalena Godlewska-Siwerska. Wystawę można oglądać do 15 września br.

Białostocki Dancing Międzypokoleniowy – 12 lipca 2019 roku. W programie wydarzenia przewidziane są występy artystów tak „międzypokoleniowych”, jak zebrana publiczność. Szczegółowy line-up zostanie ogłoszony wkrótce.

Start o 17:00.

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)

Wstęp – za darmo!

Link do wydarzenia na FBhttps://link.do/IFBb4

facebook