Dodana: 18 luty 2015 12:46

Zmodyfikowana: 18 luty 2015 12:46

Wystawa prac Pawła Naumowicza w CLZ

Wystawa prezentuje grafiki Pawła Naumowicza, które pochodzą z okresu kilku ostatnich lat. Część prac nawiązuje do odbytych przez artystę podróży po Europie i Stanach Zjednoczonych. Linoryty obrazują przemyślenia autora na temat asymilacji człowieka i przestrzeni, w której się znajduje.

Naumowicz używa wycinków urbanistyki charakterystycznych dla poszczególnych miejsc do kreacji nowej rzeczywistości, która nabiera właściwości magicznych, wręcz odrealnionych. Tego rodzaju zespolenie jest stale odnawianym przez Artystę tematem, choćby w cyklu prac pt. RYTM WOKÓŁ MNIE.

Prolog
/Paweł Naumowicz
wystawa z cyklu Wyjechani
wernisaż: 27.02.2015 (piątek), w godz. 18:00 - 20:00
wystawa czynna do: 19.04.2015

Elementem spajającym wszystkie prace jest technika wykonania, czyli linoryt. "Dłuta i linoleum dają mi poczucie jedności z materiałem - mówi Naumowicz - pozwalają, aby granice między narzędziem a twórcą zatraciły się. Każdy ryt w materiale odsłania część mnie i pozwala za każdym razem kształtować się od nowa".

Paweł Naumowicz - ur. 1980 r. w Białymstoku, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Licencjat obronił w pracowni projektowania ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego, a tytuł magistra sztuk pięknych w pracowni grafiki warsztatowej prof. Rafała Strenta. Zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Wśród licznego zbioru grafik, największą część stanowią linoryty. Choć tematyka i forma prac jest zróżnicowana, wiele z nich odnosi się do problemów egzystencjalnych - samotności, wyobcowania, zmagań człowieka z samym sobą, zawieszenia gdzieś w czasie i odrealnionej przestrzeni. Autor od 2007 roku stale współpracuje z Art. Gallery Kafe, w Wood Dale w USA. Laureat nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w styczniowej edycji Grafika Warszawska 2008.

Wystawy:
- 2007 - uczestnik wystawy zbiorowej w Art Gallery Kafe, Wood Dale, USA
- 2010 - wystawa Linoryt Art Gallery Kafe, Wood Dale, USA

Wyjechani to cykl wystaw prezentujących sylwetki młodych artystów pochodzących z Białegostoku, którzy wyjechali na studia artystyczne poza rodzinne miasto. Od 2012 roku swoje wystawy mieli, m.in. Paweł Iwaniuk, Adam Romuald Kłodecki, Rafał Siderski, Patryk Chwastek, Robert Szczebiot.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook