Dodana: 8 wrzesień 2014 07:29

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2014 07:29

Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi - warsztaty tkackie dla osób 50+ i nie tylko

Galeria Arsenał zaprasza na dwudniowe warsztaty tkackie z cyklu "Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi dla osób 50 plus" - "Wątek i osnowa", które odbędą się 11 września (czwartek) i 2 października (czwartek), w godz. 16:30 - 18:00 w Galerii Arsenał. Prowadzenie: Katarzyna Kida.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej dokonać rezerwacji e-mailowej pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przetykając nitki osnowy, wyplatając różnobarwne wątki, uczestnicy nauczą się tradycyjnych technik ręcznego wytwarzania kilimu i gobelinu. W swoje prace będą mogli wpleść nie tylko wełniane nitki, ale również stare, nienadające się już do noszenia ubrania, uprzednio pocięte na fragmenty. Przy okazji (ćwiczenie tylko dla chętnych) będziemy można wpleść między nitki wspomnienia i historie. Zrobiona tkanina może również posłużyć do wykonania drobnych przedmiotów codziennego użytku: pasków, torebek…

Uczestnikom zapewnione zostaną: rama tkacka, dobrej jakości wełna i osnowa oraz miła, ciepła atmosfera. Zajęcia poprzedzi krótki pokaz prac artystów zajmujących się tkaniną.

Katarzyna Kida: artystka wizualna, absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, zatrudniona w Galerii Arsenał.

Od ubiegłego roku w ramach Placu Zabaw Arsenał odbywają się spotkania w cyklu „Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi” adresowane do osób określanych jako 50+. Ale oczywiście nie tylko, proszę to traktować umownie. Zapraszamy ludzi, którzy we wczesnej młodości próbowali malować, rysować, a później życie przytłumiło te potrzeby. Oraz tych, którzy są na etapie odkrywania i poszukiwania nowych talentów. Nie proponujemy kursów regularnego rysunku czy malarstwa, chociaż te też będą obecne. Proponujemy raczej zajęcia polegające na oswojeniu się z narzędziem, np. malowanie farbami białymi i czarnymi zamiast mierzyć się z używaniem wszystkich kolorów. Rozmowy z artystami o sztuce, ale też o Waszych upodobaniach i fascynacjach. Wszystkie zajęcia są poprzedzone oprowadzaniem po aktualnie prezentowanych wystawach

facebook