Dodana: 8 wrzesień 2014 13:46

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2014 13:46

Podsumowanie XVIII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego

6 września (sobota) o godz. 11:00 odbyło się podsumowanie XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej “Sztuka codzienna i niedzielna”.

W programie wręczenie nagród i wyróżnień. Już po raz osiemnasty został zorganizowany Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej tym razem pt.: „Sztuka codzienna i niedzielna”. Wskazuje się tym samym na wyjątkowość tego rodzaju hobby, które relaksuje, uwrażliwia i rozwija umiejętności. Prezentowane będą prace malarskie, rysunkowe i rzeźba 98 twórców z województwa podlaskiego, niezależnie od tego, czy tworzą „codziennie”, czy jedynie „w niedzielę”- od święta.

Przegląd adresowany był do twórców nieprofesjonalnych, czyli tych, którzy nie zajmują się malarstwem i rzeźbą zawodowo. Jest on formą popierania i rozwijania twórczości plastycznej amatorów zamieszkałych na terenie województwa. Jego celem jest pobudzenie i prezentacja dorobku artystycznego amatorów, twórców ludowych, instruktorów, nauczycieli plastyki oraz konfrontacja ich twórczości. Przegląd jest cykliczny, odbywa się co dwa lata i obejmuje takie kategorie jak malarstwo, rzeźba, rysunek. W tym roku swoje prace nadesłało 98 twórców z całego województwa.

Podobnie jak w ubiegłych latach została przyznana nagroda publiczności za najlepszą pracę na podstawie głosów oddanych podczas trwania wystawy.

Wystawę można było oglądać w Galerii Spodki WOAK, ul. św. Rocha, od 14 lipca do 5 września 2014 r. w godz. 10:00-17:00.


Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook