Dodana: 29 grudzień 2014 08:54

Zmodyfikowana: 29 grudzień 2014 08:54

Ostatnia okazja do obejrzenia wystawy "Przez oczywistą niemożliwość aranżacji znaków"

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na ostatnie dni trwania wystawyIzy Tarasewicz "Przez oczywistą niemożliwość aranżacji znaków". Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2014 r.

Informacja o godzinach pracy Galerii w najbliszych dniach:

29 i 30 XII - wystawy otwarte w godzinach 10.00 - 18.00
31 XII Sylwester - wystawy czynne w godzinach 10.00 - 16.00
1 I 2015 Nowy Rok - wystawy nieczynne
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
 

Prace Izy Tarasewicz nie są statycznymi jednostkami, lecz materiami i znakami pozostającymi w stałej i ciągłej zmianie. Artystka bada podstawowe substancje z wrażliwością, która sprawia, że proces ten staje się rodzajem objaśniania rzeczywistości, ujawniającym momenty połączenia i rozszczepienia oraz uwydatniającym brakujące, skompresowane, zniekształcone, przemieszczone lub zdegradowane informacje. Każdy obiekt i aranżacja funkcjonuje jako czasowa propozycja testowana poprzez rygorystyczne eksperymenty z materią. Konfiguracje Tarasewicz stanowią próby aktywacji porządku i relacji energetycznych, zarazem wystawiając jej procesy oraz elementy na turbulencje chaosu i porażki. Jak stwierdził poeta Louis Armand, prace Tarasewicz zapraszają nas do przewidywania „możliwości” – nie ukrytych możliwości, nie innych możliwości czy niezrealizowanych możliwości, lecz… formalnych zarysów możliwości jako takiej.

Urodzona i wychowana niedaleko Białegostoku Tarasewicz spędziła ostatni rok (2013/2014) na rezydencji artystycznej w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie. Od tego czasu jej projekty w coraz większym stopniu koncentrują się na liniach, wykresach i modelach przywłaszczonych i przeniesionych ze statystycznych, technicznych, duchowych, biologicznych, termodynamicznych i kosmologicznych diagramów – figur myśli i wykresów relacji, które systematyzują wiedzę i abstrakcyjnie opisują wzajemne oddziaływanie zjawisk. Jej wystawa w Galerii Arsenał to trzecia wariacja w stale ewoluującej serii prezentacji, której początek dały dwie wystawy indywidualne: Strange Attractors (Instytut Polski w Berlinie, 2014) oraz Collaborating Objects Radiating Environments (Künstlerhaus Bethanien, Berlin, we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, 2014).

Post Brothers

Więcej informacji o artystce i wytawie na stronie Galerii Arsenał.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook