Dodana: 2 wrzesień 2014 06:35

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2014 06:35

Filharmonia Suwałk: Wejdź do świata tanga

Rozpoczęcie 8. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej koncertem z cyklu „Filharmonia Suwałk”: Świat tanga z zespołem SENTIDO DEL TANGO z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego odbędzie się w piątek, 5 września, o godz. 19:00 na Dużej Scenie. Niezwykły klimat tanga połączony z brzmieniem orkiestry.

Bilety: 30 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu.

Argentyńskie Tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji, zmysłów i nostalgii. Tango uwodzi intensywnością i niepowtarzalnym stylem, tworzy specyficzny rodzaj intymności i klimat, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango, który łączy brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary z brzmieniem kameralnej orkiestry smyczkowej. Zespół sięga po to, co w repertuarze tangowym najlepsze: utwory dawnych mistrzów klasycznego tanga oraz niezrównanego Astora Piazzolli, wzbogacając je o własne kompozycje oraz przedwojenne tanga polskie.

Coraz więcej osób Tanga słucha, tańczy lub po prostu się nim delektuje. Tango to pasja. Z tej właśnie pasji narodziło się Sentido del Tango. Spotkali się podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Grają Tango kameralnie. Podstawą ich brzmienia jest trio: fortepian, gitara i bandoneon – esencja tangowego brzmienia. Sięgają do tradycji, ale starają się patrzeć w przyszłość, dlatego też wykonują zarówno klasyki, jak i własne kompozycje. Największą, wyraźną inspiracją jest dla nich twórczość Astora Piazzolli. Skład zespołu nierzadko poszerzają o dodatkowe instrumenty oraz sięgają  po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. Wykonania zespołu Sentido del Tango to spektakle muzyczne kierowane zarówno do koneserów jak i tych, którzy pierwszy krok do „Świata Tanga” mają jeszcze przed sobą.

Sentido del Tango to:
Piotr Kopietz – bandoneon
Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian
Mateusz Szemraj – gitara

Więcej informacji na stronie SOK.

facebook