Dodana: 5 maj 2020 11:44

Zmodyfikowana: 5 maj 2020 11:49

„3, 2, 1, IMPRO”. Warsztaty teatralne online w Suwalskim Ośrodku Kultury

Lubisz eksperymentować, poszukiwać i odkrywać siebie? Chcecie nauczyć się łapać dystans, docenić siebie i innych? Pracownia Teatralna Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) ma gotową odpowiedź. Już od piątku (08.05) możemy wziąć udział w warsztatach teatralnych online „3, 2, 1 IMPRO, czyli dołącz do nas.”

Ilustracja do artykułu slider_IMPRO_wąski.jpg

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) zaprasza na warsztaty teatralne, które poprowadzi Mirosława Krymska, pedagog teatru i opiekunka Pracowni Teatralnej Przytulisko Wyobraźni działającej w SOK. "3, 2, 1 IMPRO, czyli dołącz do nas" to sztuka spontanicznego tworzenia grupowego. 

Impro można zdefiniować jako sztukę, która zasadza się na podstawowej zasadzie „tak, i…”, co oznacza przyjmowanie pomysłów innych  i rozwijanie ich. Jest to doskonałe narzędzie rozwoju osobistego. Impro oferuje bezpieczne miejsce z mnóstwem przestrzeni dla każdego oraz możliwość uczenia się przez porażkę.

- Na warsztatach będziemy eksperymentować, poszukiwać, odkrywać i przede wszystkim bawić się materią teatralną na różne sposoby. Stawiamy na dobrą zabawę, która otwiera nas na spontaniczne działania i poszukiwanie własnej autentyczności Tym razem mamy szansę, nawet (sic!) konieczność robić to w niecodziennej formie podczas zajęć online. - zapowiada  Mirosława Krymska, pedagog teatru, prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Teatralną Przytulisko, w której od lat zaraża kolejnych wychowanków miłością i pasją do teatru. "Spod" jej ręki wyszli w świat m.in. Agnieszka Judycka, dziś aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, znana z serialu "Na dobre i na złe" oraz Filip Szczepkowski, który jako kilkulatek zagrał w głośnym filmie "Miasto 44".

Czy po warsztatach uczestnicy pozostaną na scenie, zależy tylko od nich samych. Wcześniejsze doświadczenie teatralne czy improwizacyjne nie jest konieczne do wzięcia udziału w internetowym wydarzeniu.

Warsztaty odbędą się online (na platformie ZOOM) w najbliższy piątek, 8 maja, o godz. 18.00. Organizatorzy zapraszają zarówno młodzież, jak i dorosłych. Zapisy na adres mailowy: miroslawa.krymska@soksuwalki.eu.

Szczegóły na stronie: Suwalski Ośrodek Kultury 

Link do wydarzenia na FB: 3, 2, 1 IMPRO, czyli dołącz do nas 

Źródło/fot.: Suwalski Ośrodek Kultury

oprac. Cezary Rutkowski

facebook