Dodana: 10 sierpień 2021 15:39

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2021 10:21

W sprawie przyszłości Europy

Konferencja w spawie przyszłości Europy to wyjątkowa okazja dla obywateli UE, by włączyć się w debatę na temat wyzwań i priorytetów Europy. Na organizowanym 26 sierpnia webinarium można dowiedzieć się jak skorzystać z internetowej platformy łączącej ludzi, idee i nadzieje. Do debaty zaproszeni są obywatele UE ze wszystkich grup społecznych.

mężczyzna trzyma na rękach dziecko, obok znajduje się napis "przyszłość jest w twoich rękach"

Najważniejsze instytucje Unii Europejskiej (UE) utworzyły internetową platformę, która będzie stanowiła forum do rozmowy o najistotniejszych kwestiach związanych z przyszłością zjednoczonej Europy.

Platforma ma służyć debacie ze społeczeństwem obywatelskim, czyli obywatelami i organizacjami pozarządowymi ze wszystkich krajów członkowskich UE, w temacie wyzwań i priorytetów stojących przed Unią Europejską w najbliższych latach.

Nowa platforma internetowa oraz wszystkie wydarzenia odbywające się za jej pośrednictwem, funkcjonują pod szyldem "Konferencji w sprawie przyszłości Europy", której końcowym celem będzie stworzenie raportu z wniosków i konkluzji płynących z debaty. Raport ten będzie podstawą do dalszej dyskusji instytucji unijnych pod kątem działań następczych na forum UE.

W związku z tym Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na webinarium, które ma pomóc w poruszaniu się po internetowej platformie. Webinarium odbędzie się w czwartek 26 sierpnia 2021 r. w godzinach 9.45-12.15. Udział nie wymaga rejestracji. Link do webinarium będzie dostępny przed wydarzeniem w mediach społecznościowych Przedstawicielstwa.

Dzięki platformie "Konferencji ws. przyszłości Europy" można zorganizować np. własne wydarzenie, w ramach którego będzie można poruszać ważne tematy, które mają największe znaczenie dla Ciebie i Twojej przyszłosci w zjednoczonej Europie!

Poprzez organizację wydarzenia w ramach Konferencji:

  • można zwiększyć liczbę potencjalnych odbiorców poprzez promocję wydarzenia na platformie;
  • można przekazać wnioski z wydarzenia instytucjom europejskim;
  • uczestnicy wydarzenia będą mogli publikować pomysły i łączyć je z danym wydarzeniem;
  • wszyscy użytkownicy platformy będą mogli zapoznać się i skomentować wnioski i pomysły płynące z danego wydarzenia treści są automatycznie tłumaczone na wszystkie języki UE, aby zapewnić możliwość dyskusji ponad barierami językowymi;
  • wydarzenie stanie się częścią paneuropejskiej debaty na temat przyszłości Europy;
  • konkluzje z wydarzenia będą brane pod uwagę przez Radę Wykonawczą Konferencji przy organizowanych przez nią dyskusjach plenarnych.
Ponadto na platformie można zabrać głos w niemal każdej sprawie dotyczącej najważniejszych europejskich kwestii oraz przedstawić własne pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu lub wziąć udział w dyskusji na forum z osobami, które już przedstawiły swoje rozwiązania.

źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
fot.: gov.pl
oprac.: Edyta Chodakowska - Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook