Dodana: 27 styczeń 2022 14:13

Zmodyfikowana: 27 styczeń 2022 14:43

Lutowe webinaria w ramach Interreg Europa

Eksperci tematyczni platformy learningowej programu Interreg Europa 2014-2020 zapraszają na spotkania online. Podczas nich, partnerzy z różnych krajów zaprezentują swoje doświadczenia w realizacji projektów w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym czy poprawy innowacyjności firm. Webinaria odbędą się 1, 8 i 23 lutego br. w godzinach 14:00-16:00, będą prowadzone w języku angielskim.

Logo programu

Platforma, która funkcjonuje na stronie programu, to bezpłatny zasób wiedzy dostępny dla wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w politykę regionalną.

W ramach lutowego cyklu zaplanowano następujące spotkania online:

Instrumenty finansowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym

1 lutego, 14:00-16:00

Podczas spotkania partnerzy zaprezentują doświadczenia Bolonii (Włochy) w tworzeniu zielonych miejsc pracy, przedstawią założenia funduszu na rzecz innowacji klimatycznych w Stuttgarcie (Niemcy) oraz fińskiego funduszu innowacji Sistra. Więcej informacji na Interreg Europa .

Budowanie regionalnej gospodarki wodorowej

8 lutego, 14:00-15:30

Swoim doświadczeniem podzielą się partnerzy z Hiszpanii (przedstawiciel rządu Aragonii), Wielkiej Brytanii (przedstawiciel Rady Miasta Aberdeen w Szkocji) oraz Grecji (przedstawiciel regionu Macedonia Zachodnia). Więcej informacji jest dostępnych na Interreg Europa.

Poprawa zdolności innowacyjnych MŚP

23 lutego, 14:00-17:00

Więcej informacji na Interreg Europa.

Eksperci platformy oferują także:

***

Interreg Europa wspiera wymianę doświadczeń i pogłębianie wiedzy wśród instytucji, które współpracują nad wybraną dziedziną polityki. Współpracę mogą podejmować instytucje z obszaru całej Unii Europejskiej (UE-28), Norwegii i Szwajcarii.

Rezultatem, indywidualnym dla każdego z partnerów, może być np. opracowanie nowego projektu do finansowania ze środków wybranego programu operacyjnego (RPO, PO Infrastruktura i Środowisko, PO Polska Wschodnia itp.), wprowadzenie zmiany w systemie zarządzania programem w regionie (np. nowe metody oceny wniosków lub zmiany w systemie naboru projektów do RPO), wprowadzenie zmian o charakterze strategicznym (np. dodanie do strategii nowego celu, zmiany planu/strategii województwa, planów niskoemisyjnych gmin itp.).

Tematyka programu obejmuje: badania i innowacje, konkurencyjność MŚP, wspieranie gospodarki niskoemisyjnej, ochronę środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami.

Informacji na temat programu udziela Krajowy Punkt Kontaktowy ulokowany w Departamencie Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

 

źródło: ewt.gov.pl, interregeurope.eu
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel


Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook