Dodana: 17 luty 2021 09:11

Zmodyfikowana: 17 luty 2021 14:10

Konkurs na kapitał obrotowy: lista wniosków do oceny jeszcze w tym tygodniu

Nabór wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych kapitału obrotowego, czyli bieżących potrzeb i wydatków w walce ze skutkami koronawirusa w podlaskich firmach, w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, został zakończony. Wpłynęło ponad 2 tys. wniosków na ponad 61 mln złotych!

Plansza informująca, że ponad 2000 wniosków wpłynęło na konkurs na kapitał obrotowy.

Wnioski o dotację na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność, przedsiębiorcy mogli składać przez dwa dni, od godziny 8, w poniedziałek (15.02) do godziny 15, we wtorek (16.02).

25 mln zł do podziału

Wsparcie adresowane jest do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. Mogą uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19. Warunkiem uzyskania pomocy jest spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 40 proc.

W konkursowej puli jest do podziału 25 milionów złotych z funduszy europejskich, a wartość złożonych wniosków to 61 mln zł.

Trzy dni na wersję papierową wniosku

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco. Do końca tygodnia na stronie programu regionalnego zostanie opublikowana lista wniosków przekazanych do oceny, uszeregowana według najwyższego procentowo spadku obrotów.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdą się na tej liście, muszą dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Mają na to trzy dni robocze, licząc właśnie od daty publikacji listy projektów przekazanych do oceny.

Trzecia część Pakietu

Konkurs stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy uzyskali aż 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w 2020 roku, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca firm.

Szczegóły konkursu na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

tekst: Barbara Likowska-Matys

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook