Dodana: 21 październik 2019 12:04

Zmodyfikowana: 21 październik 2019 12:04

Zainaugurowano rok akademicki 2019/2020 na Uczelni Jańskiego w Łomży

Mszą celebrowaną w uczelnianej kaplicy przez łomżyńskiego biskupa Janusza Stepnowskiego oraz rozważaniami na temat chrześcijańskich źródeł współczesnych teorii ekonomicznych, rozpoczęła swój kolejny rok akademicki Uczelnia Jańskiego w Łomży.

Ilustracja do artykułu jan10.JPG

Marcin Sekściński, doradca Wicepremiera i Ministra nauki Jarosława Gowina, odczytał  podpisany przez ministra list podkreślający główne rozwiązania Konstytucji dla Nauki. Został też odczytamy list od prezydenta RP Andrzeja Dudy. W uroczystości inauguracyjnej uczestniczyli m.in. wybrani dopiero co posłowie Lech Antoni Kołakowski i Stefan Krajewski. Życzenia i gratulacje uczelnianej społeczności, ale też nowym parlamentarzystom Łomży i Ziemi Łomżyńskiej przekazał Marek Olbryś , wicemarszałek  województwa podlaskiego.

- Proszę abyście dobrze reprezentowali nasze miast i region. W imieniu własnym, zarządu województwa  oraz samorządowców wszystkich szczebli życzę uczelni rozwoju, dobrych relacji z rządem i samorządami. W przypadku województwa , to chyba nie będzie trudne bo macie wśród swoich władz dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Zbigniewa Piotrowskiego - powiedział  marek Olbryś, -  Kto ma dużo informacji i wiedzy jest lepszym człowiekiem. Uczelnia Jańskiego wnosi wiele dobrego do naszego województwa. Jako jej absolwent doceniam praktykowany tu sposób przekazywania wiedzy. Jesteśmy do dyspozycji w sprawach  rozwoju potencjału uczelni - kontynuował wicemarszałek.

Dr Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego otwierając uroczystość poinformowała, że rok akademicki  szkoła otwiera z przeszło 800.  studentami i słuchaczami wszelkich typów studiów.

- Czeka nas realizacja przedsięwzięć przygotowanych w poprzednim roku, czyli programu kształcenia na jednolitych studiach magisterskich nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane przez przedsiębiorców przygotowaliśmy program magisterskich studiów zarządzania sprzedażą. Dużym sukcesem okazały się studia MBA w dwóch edycjach. Pracujemy nad uruchomieniem studiów w języku angielskim - mówiła rektor Joanna Karpowicz.

Inauguracyjny wykład "Chrześcijańskie korzenie idei wartości subiektywnej" przedstawił uczestnikom inauguracyjnej uroczystości profesor Siergiej Łukin, ekonomista z Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku.  

mg/red.ak

facebook