Dodana: 7 październik 2019 14:22

Zmodyfikowana: 7 październik 2019 15:34

Wyższa Szkoła Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku zainaugurowały nowy rok

Kolejne uczelnie w Podlaskiem - Wyższa Szkoła Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku - zainaugurowały w sobotę (05.10) nowy rok akademicki 2019/2020.

Ilustracja do artykułu Inauguracja WSFiZ (2).jpg

W Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania Gaudeamus igitur zabrzmiał już po raz dwudziesty siódmy. Uroczystość otworzył JM Rektor WSFiZ doc. dr Edward Hościłowicz, zaś wykład inauguracyjny pt. „Sztuka inteligencja w zarządzaniu i edukacji – kierunki i perspektywy rozwoju” wygłosił prof. dr. hab. Stanisław Łobejko.

Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, wystosował z tej okazji list, w którym życzył uczelni powodzenia. Wyraził też przekonanie, że grono kolejnych absolwentów wniesie znaczący wkład do dalszego rozwoju całego regionu. List podczas uroczystości odczytał Tomasz Szeweluk, dyrektor Gabinetu Marszałka UMWP.

Z kolei Wyższa Szkoła Ekonomiczna swoją misję edukacyjną prowadzi już 23 lata. Tu wykład inauguracyjny "Polska gospodarka 2020+. Dalszy wzrost czy stagnacja? Możliwe scenariusze na kolejne lata" wygłosił dr Wojciech Nagel, Przewodniczący Rady Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych. Nowy rok akademicki na WSE rozpoczęło 200 studentów.

Robert Jabłoński, wicedyrektor Gabinetu Marszałka UMWP, pogratulował uczelni w imieniu Artura Kosickiego, marszałka województwa:

- Cieszę się, że Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku jest dynamicznie rozwijającą się placówką, a co najważniejsze – atrakcyjnym miejscem do studiowania. Poprzez stały rozwój oraz nieustanne doskonalenie swojej oferty edukacyjnej przyciągacie bowiem Państwo wielu młodych ludzi, którzy właśnie tutaj chcą zdobywać wyższe wykształcenie i realizować swoje zawodowe i osobiste pasje.

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku kształci na kierunkach: zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz administracja, zaś Wyższa Szkoła Ekonomiczna na kierunkach: ekonomia i bezpieczeństwo i higiena pracy. Nowością na WSE w tym roku jest informatyka stosowana, a także rolnictwo i agrobiznes.


(oprac.aa)

facebook