Dodana: 8 marzec 2018 13:40

Zmodyfikowana: 8 marzec 2018 13:40

Wolontariat, który uczy. Ruszył kolejny nabór do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Dla studentów to szansa na zdobycie cennych doświadczeń, dla dzieci – na ogromne edukacyjne wsparcie. Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął rekrutację na kolejny semestr Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Wolontariuszami mogą zostać studenci wszystkich kierunków, ze wszystkich białostockich uczelni.

Ilustracja do artykułu Pogotowie_Caritas_male.jpg

Akcja organizowana jest od wiosny 2013 roku, we współpracy z Caritas, Eleos i PCK.  Wolontariusze pomagają w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez te organizacje. Do placówek codziennie przychodzą dzieci i młodzież, które przy pracach domowych zwykle nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. Dzięki wsparciu żaków mają szansę nadrobić zaległości i podciągnąć się w nauce. Dodatkowo studenci organizują podopiecznym świetlic gry i zabawy.

- Praca na rzecz dzieci to okazja do zdobycia bezcennych doświadczeń, wzmocnienia kompetencji interpersonalnych i sprawdzenia się w kontakcie z innymi ludźmi. Niesienie pomocy potrzebującym daje satysfakcję, uczy empatii i wrażliwości na los innych. Warto podzielić się swoim czasem i wiedzą – zachęca Katarzyna Dziedzik z UwB, koordynatorka akcji.

Żeby dołączyć do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego studenci muszą wypełnić kartę zgłoszeniową: wskazać świetlicę i terminy, w których mogą dyżurować. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej UwB. Rekrutacja potrwa do 18 marca.

W bieżącym semestrze nabór prowadzony jest do 14 placówek w Białymstoku, Supraślu, Sokółce i Kuźnicy Białostockiej – to 13 świetlic oraz rodzinny dom dziecka prowadzony przez Caritas.

Za: UwB

facebook